Wielkopolska: Czy proboszcz jest ojcem nastolatki i nie płaci alimentów?

fot. pixabay (zdjęcie ilustracyjne)

Proboszcz jednej z parafii w powiecie jarocińskim jest ojcem nastolatki, a w dodatku uchyla się od płacenia alimentów na córkę – takie informacje opublikował biznesmen Zbigniew Stonoga. Co na to kuria?

Jak informuje portal wlkp24.info, powołując się na nagranie Stonogi, proboszcz ma zasądzone alimenty na 17-letnią córkę, jednak od ubiegłego roku ich nie płaci. Zbigniew Stonoga zapytał o tę sprawę przedstawiciela Archidiecezji Poznańskiej, a w rozmowie telefonicznej usłyszał odpowiedź, że posiadanie dziecka nie jest wystarczającym powodem, by kogoś usunąć ze stanu kapłańskiego, poza tym każdy ma prawo do błędu i do nawrócenia.

Zdaniem Stonogi ta odpowiedź oddaje sedno moralności Kościoła Katolickiego w Polsce. Tylko czy jest ono poprawne i uczciwe wobec tego, co sami księża głoszą ze swoich ambon?

O udzielenie odpowiedzi na pytanie, czy ksiądz jest ojcem i czy zalega z alimentami, portal zwrócił się do Archidiecezji Poznańskiej, która poprosiła o przesłanie pytań mailem. Po ich otrzymaniu redakcja otrzymała odpowiedź podpisaną przez ks. prał. Ireneusza Dosza, kanclerza kurii, w której poinformowano, że kuria nie posiada żadnych dokumentów, w tym wyroku sądu, świadczących o tym, że proboszcz jest ojcem i że nie płaci alimentów. Nigdy też do kurii w tej sprawie nie zwróciła się matka dziecka. W związku z tym poprosiła go o odpowiedź i wyjaśnienie sytuacji, ale ksiądz nie potwierdził zarzutów. Został poproszony do złożenia wyjaśnień na piśmie.

Natomiast jeśli chodzi o nagranie opublikowane przez Zbigniewa Stonogę, to w tej sprawie toczy się postępowanie przed sądem, a jedyna osoba upoważnioną do informowania o jego przebiegu jest pełnomocnik proboszcza, mecenas Marcin Oźminkowski. Dopiero po otrzymaniu wyników postępowania sądowego kuria podejmie dalsze działania.

 

Podziel się: