Wielkopolska: Czternastolatki zorganizowały imprezę. Skończyła się w szpitalu

fot. pixabay.com (zdjęcie ilustracyjne)

Dwie czternastoletnie dziewczyny urządziły sobie imprezę z wódką na osiedlu Chopina w Grodzisku Wielkopolskim. Każda miała prawie 3 promile alkoholu w organizmie. Obie wylądowały w szpitalu, a sprawą zajmuje się sąd rodzinny.

Impreza odbyła się na początku lipca, jak informuje Głos Wielkopolski. Dwie czternastolatki wybrały się z wódką na osiedle Chopina. Wypiły tyle wódki, że po badaniu, już w szpitalu, okazało się, że każda z nich ma prawie 3 promile alkoholu w organizmie. Miały wiele szczęścia, że ich stan zauważył przechodzień i powiadomił odpowiednie służby. Na miejsce przyjechało pogotowie i policja, a dziewczyny zostały zabrane do szpitala.

Nastolatki nie powiedziały, skąd miały alkohol. Zdaniem przesłuchujących je policjantów albo nie umiały powiedzieć – albo nie chciały. Na szczęście ich stan był na tyle dobry, że jeszcze tego samego dnia opuściły szpital – jednak sprawa na tym się nie kończy. Obie staną przed sądem rodzinnym, przed którym toczy się już postępowanie o demoralizację. I to sąd zadecyduje o ich losie.