Wielkopolska: Ciężarówka zderzyła się z samochodem osobowym. Lądował śmigłowiec LPR

wypadek S11 fot. OSP Przygodzice

Jedna osoba ranna i zakleszczona w samochodzie – to efekt wypadku, do którego doszło na S11 w okolicy miejscowości Smardowskie Olendry. Droga była całkowicie zablokowana przez kilka godzin.

Do wypadku doszło tuż przed godziną 16.00 na obwodnicy Ostrowa Wielkopolskiego, na pasie w kierunku Wrocławia. Jak informuje portal wlkp24. info, zderzenie tira z samochodem osobowym było tak silne, że strażacy musieli użyć narzędzi hydraulicznych, by wydostać ranną osobę z osobówki. By zabrać ją do szpitala, lądował śmigłowiec LPR.

Jak podał portal ostrow24.tv, według relacji świadków około 50-letni kierowca osobówki na katowickich numerach podczas wyprzedzania ciężarówki wpadł w poślizg i dlatego zderzył się z ciężarówką. Podczas wyciągania go z samochodu był nieprzytomny. Pasażerka auta była w znacznie lepszym stanie. Nie straciła przytomności.

Wypadek całkowicie zablokował S11 na kilka godzin. Kierowcy musieli korzystać z objazdu przez centrum Ostrowa Wielkopolskiego. Na miejscu pracowało osiem zastępów straży pożarnej i policja.

Podziel się: