Wielkopolska: Chciała sprzedać ubrania. Straciła dużo pieniędzy

fot. K. Adamska

23-latka z powiatu gostyńskiego postanowiła wystawić odzież na sprzedaż na portalu ogłoszeniowym. Zamiast zyskać pieniądze ze sprzedaży – straciła ponad 10 tys. zł, bo dała się nabrać oszustom.

„Za pośrednictwem komunikatora portalu ogłoszeniowego skontaktowała się z nią osoba, która zadeklarowała chęć kupna wystawionego przedmiotu wraz z przesyłką” – informują policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Gostyniu, którym została zgłoszona sprawa. – „W jednej z wiadomości wysłała kobiecie link, który odesłał ją do logowania do bankowości elektronicznej. Okazało się, że umożliwiła oszustom wejście na jej rachunek bankowy, gdzie od razu zostało wykonanych kilka przelewów oraz wypłacono gotówkę przy użyciu kodu BLIK. Z konta 23-latki zniknęło 10 tys. złotych”.

Funkcjonariusze przypominają po raz kolejny, by osoby, które wystawiają cokolwiek na sprzedaż na portalach były bardzo ostrożne, a przede wszystkim nie wchodziły w podejrzane linki, które żądają danych z kart bankomatowych lub danych do logowania do kont osobistych. W ten właśnie sposób oszust może przechwycić dane do konta i może nim dowolnie zarządzać poprzez wypłatę gotówki, wykonanie przelewu czy zawarcie umowy kredytowej. Nie należy także udostępniać kodów autoryzacji.

Podziel się: