Wielkopolska: Burze z gradem we wschodniej części i ulewny deszcz w zachodniej

Burza Poznań fot. Sławek Wąchała
Pogoda da nam się dziś we znaki w całej Wielkopolsce. Synoptycy wydali ostrzeżenie dla wschodniej części regionu przed burzami z gradem. Natomiast w zachodniej Centrum Zarządzania Kryzysowego ostrzega przed ulewnym deszczem.

Dla powiatów słupeckiego, konińskiego, kolskiego, tureckiego, pleszewskiego, kaliskiego, ostrowskiego, ostrzeszowskiego i kępińskiego obowiązuje ostrzeżenie meteorologiczne pierwszego stopnia przed burzami. Burze mogą występować już od godziny 13.00 do godziny 22.00, będą im towarzyszyć opady deszczu od 20 mm do 30 mm, lokalnie do 40 mm oraz porywy wiatru do 90 km/h. Miejscami może padać grad. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska wynosi 85 proc.

Natomiast w zachodniej Wielkopolsce można się spodziewać opadów deszczu o natężeniu umiarkowanym, okresami silnym, jak ostrzega Centrum Zarządzania Kryzysowego. W powiecie poznańskim można się spodziewać od 30 do 60 mm deszczu! Opadom będą towarzyszyć burze z porywami wiatru do 90 km na godzinę, a lokalnie nawet do 100 km. Lokalnie może padać grad.

Burze zaczną się wieczorem, około 20.00, i mogą występować do godziny 8.00 rano 9 lipca. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska wynosi 85 proc.

 

Podziel się:

Ostatnio dodane: