Burza Poznań fot. Sławek Wąchała

Wielkopolska: Burze z gradem przez cały dzień nad regionem

Dla zachodniej części regionu IMiGW wydał ostrzeżenie meteorologiczne drugiego stopnia przed burzami z gradem, dla środkowej i wschodniej – pierwszego. Ostrzeżenie obowiązuje już do 23.00.

Burze z gradem o godzinie 23.00 mogą się pojawić nad powiatami: kępińskim, ostrzeszowskim, ostrowskim, leszczyńskim, gostyńskim, krotoszyńskim, kościańskim, rawickim, wolsztyńskim i grodziskim. Miejscami będą im towarzyszyć opady deszczu od 30 mm do 40 mm, lokalnie do 50 mm oraz porywy wiatru do 90 km/h, lokalnie do 100 km/h. Miejscami może spaść grad. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska wynosi 90 proc.

W pozostałej części regionu również mogą wystąpić burze z deszczem i gradem, ale pojawią się nieco później, około północy, a ostrzeżenie jest pierwszego stopnia. Synoptycy przewidują mniej ulewne deszcze, od 20 mm do 30 mm, lokalnie do 40 mm oraz porywy wiatru do 90 km/h. Ale także i tutaj miejscami może spaść grad, a prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska wynosi 90 proc.

Front burzowy będzie się przesuwał na wschód i jutro będzie obejmował swoim zasięgiem całą Wielkopolskę, więc burz i deszczu możemy się spodziewać także w ciągu dnia. Dopiero w czwartek, 1 lipca, pogoda ma się poprawić i zza chmur wyjrzy słońce.

0 0 votes
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze