Wielkopolska: Brutalne pobicie w lesie. „Zgłoszenie o pobitym, rozebranym mężczyźnie”

zatrzymany fot. policja Września

Nawet 15 lat więzienia grozi sprawcom napadu i brutalnego pobicia mężczyzny. Podejrzani już zostali zatrzymani i usłyszeli zarzut rozboju z użyciem niebezpiecznego przedmiotu, a sąd zadecydował o ich tymczasowym aresztowaniu.

„Dyżurny wrzesińskiej komendy 5 września br. o godzinie 2.00 odebrał zgłoszenie o pobitym, rozebranym mężczyźnie, który resztką sił dotarł do domostw w Bierzglinie” – informuje Komenda Powiatowa Policji we Wrześni. – „Skierowani do obsługi tego zdarzenia policjanci dotarli równocześnie z załogą pogotowia, której pomoc w tej sytuacji była niezbędna i potrzebna natychmiastowo. Z relacji pokrzywdzonego 19-latka wynikało, że 4 września br. w godzinach wieczornych będąc na ulicy Piatów we Wrześni został pobity przez dwóch mężczyzn, a następnie siłą umieszczony w bagażniku swojego Seata Altea i przewieziony do kompleksu leśnego Dębina. Na miejscu napastnicy grożąc, uderzając oraz kopiąc po całym ciele zmusili go do rozebrania i zostawili w lesie. Sprawcy tego przestępstwa użyli również wobec 19-latka pistoletu gazowego na kulki, z którego kilkukrotnie oddali strzały w okolice twarzy. Po pobiciu do nieprzytomności 19-latka jego oprawcy zabrali należący do niego samochód i telefon. Wartość strat wyniosła 11500 złotych”.

Wrzesińscy kryminalni rozpoczęli śledztwo w tej sprawie i w efekcie zatrzymali dwóch mężczyzn: pierwszy został zatrzymany w Czerniejewie – drugi we Wrześni. Policjanci odzyskali też samochód oraz telefon należące do ofiary. Jeden z podejrzanych ma 24 lata i jest mieszkańcem Wrześni, drugi to 17-latek z gminy Kołaczkowo, który był poszukiwany, ponieważ uciekł z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego.

Obaj mężczyźni usłyszeli zarzuty między innymi rozboju, pobicia z niebezpiecznym przedmiotem oraz pozbawienia wolności, a prokurator zawnioskował dla nich o tymczasowe aresztowanie na 3 miesiące. Sąd przychylił się do wniosku prokuratury. Mężczyznom grozi nawet 15 lat więzienia.