Wielkopolska: Brutalne pobicie przechodnia przez nastolatka

fot. Sławek Wąchała (zdjęcie ilustracyjne)

Chodziescy policjanci już po niespełna 48 godzinach zidentyfikowali i zatrzymali podejrzanego o brutalne pobicie, do którego doszło 24 lipca około godziny 1.30 w nocy przy promenadzie nad jeziorem Miejskim.

Z ustaleń policjantów, którzy zostali skierowani na miejsce zdarzenia wynikało, że idący promenadą 36-letni mężczyzna zwrócił uwagę grupie młodych osób, aby nie skakali po ławkach. Jeden z młodych ludzi zareagował na jego słowa bardzo agresywnie i zaczął biec w kierunku mężczyzny.
„36-latek zaczął uciekać, jednak w pewnym momencie stracił równowagę i upadł na ziemię” – informuje Komenda Powiatowa Policji w Chodzieży. – „Napastnik podbiegł do niego i zaczął go bić i kopać po głowie. Po całym zdarzeniu sprawca wraz z całą grupą osób oddalili się z miejsca zdarzenia”.

Pobity mężczyzna trafił do szpitala, gdzie zajęli się nim lekarze i stwierdzili poważne obrażenie, między innymi złamania w okolicy żuchwy. Natomiast policjanci z Wydziału Kryminalnego KPP w Chodzieży zajęli się poszukiwaniem sprawców pobicia. Wystarczyło im niespełna 48 godzin, by znaleźć podejrzanego.

Podejrznym okazał się 17-letni mieszkaniec powiatu chodzieskiego. Usłyszał zarzut uszkodzenia ciała w związku z występkiem o charakterze chuligańskim, a za to grozi mu do 5 lat więzienia.

Podziel się:

Ostatnio dodane: