Wielkopolska: Brutalne pobicie 41-latka. „Bicie pięściami i kopanie po całym ciele”

zatrzymany za rozbój fot. policja Czarnków

Dwóch 25-latków jest podejrzanych o to, że bez żadnego powodu napadło i pobiło 41-latka, zabierając mu telefon komórkowy. Zostali zatrzymani przez czarnkowskich policjantów w kilka godzin po otrzymaniu zgłoszenia.

Do napaści i rozboju doszło 28 lipca w Czarnkowie. 41-latek zgłosił się na policję i opowiedział, że kilka godzin wcześniej został pobity i okradziony przez dwóch młodych mężczyzn.
„Z relacji pokrzywdzonego wynikało, że sprawcy poprzez bicie pięściami i kopanie po całym ciele doprowadzili go do stanu bezbronności, a następnie ukradli mu telefon komórkowy” – informują czarnkowscy policjanci.

Funkcjonariusze natychmiast przystąpili do pracy. Przesłuchali świadków całego zdarzenia, którzy potwierdzili wersję 41-latka – i już po kilku godzinach udało im się zidentyfikować samych podejrzanych. Obaj są doskonale znani miejscowej policji i już wcześniej byli notowani. Obaj trafili do aresztu.

Zebrany materiał dowodowy pozwolił przedstawić napastnikom zarzuty dokonania rozboju oraz uszkodzenia ciała. Jeden z nich dodatkowo odpowie za posiadanie zabronionych środków – podczas przeszukania mieszkania jednego z nich mundurowi znaleźli kilka działek marihuany, więc od mężczyzny pobrana została krew do badań na zawartość narkotyków. Grozi im kara nawet 12 lat pozbawienia wolności.

30 lipca Sąd Rejonowy w Trzciance na wniosek śledczych i prokuratora wydał postanowienie o zastosowaniu wobec podejrzanych środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na trzy miesiące.

Podziel się: