Wielkopolska: Bójka między dwoma Gruzinami. Jeden z nich został zatrzymany

Policja fot. ilustracyjne Sławek Wąchała fot. tenpoznan.pl

46-letni obywatel Gruzji został zatrzymany przez jarocińską policję z powodu bójki, w jaką wdał się ze swoim rodakiem. Prokuratura oskarżyła go o próbę zabójstwa, a sąd zdecydował o aresztowaniu go na 3 miesiące.

Wszystko wydarzyło się w weekend 27-28 sierpnia w Jarocinie, jak informuje portal „wlkp24 INFO”. Jak ustaliła Prokuratura Rejonowa w Jarocinie, 46-latek poszedł do domu swojego rodaka. Między mężczyznami doszło do kłótni, a później do szarpaniny, w czasie której 46-latek ugodził poszkodowanego nożem w klatkę piersiową. Rana była poważna – mężczyznę udało się uratować tylko dlatego, że pomoc została udzielona bardzo szybko.

Policjanci zatrzymali podejrzanego – był pijany. Przyznał się do użycia noża, złożył też wyjaśnienia, jak poinformował Maciej Meler, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim. Mężczyzna usłyszał zarzut próby zabójstwa, a dodatkowo prokurator wystąpił o areszt tymczasowy dla niego. Sąd przychylił się do wniosku prokuratury i zdecydował o trzymiesięcznym areszcie dla podejrzanego. Grozi mu kara od 8 lat do nawet dożywocia.