wojewoda Łukasz Mikołajczyk

Wielkopolska: Będzie trzeci szpital zakaźny w regonie?

– To kwestia czasu – powiedział dziś w Radiu Poznań Łukasz Mikołajczyk, wojewoda wielkopolski zapytany o powstanie trzeciego szpitala zakaźnego w regionie.

W Wielkopolsce działają już dwa szpitale zakaźne: w Poznaniu i w Wolicy pod Kaliszem. Ten drugi, dotychczas przeznaczony dla pacjentów z chorobami płuc i gruźlicą, od wczoraj decyzją wojewody stał się jednoimiennym szpitalem zakaźnym. Najwięcej zachorowań z powodu zakażenia koronawirusem mamy na południu Wielkopolski, utworzenie więc w pobliżu placówki dla tych chorych było jak najbardziej wskazane.

Jednak chorych przybywa, a liczba zakażonych przekroczyła 1000. Dotąd w Wielkopolsce odnotowano 1068 przypadków zakażeń koronawirusem, w tym 58 osób zmarło, a 79 wyzdrowiało. Dlatego wojewoda podczas wywiadu w Radiu Poznań zapowiedział utworzenie trzeciego szpitala. Zaznaczył, że rozmowy z Narodowym Funduszem Zdrowia dopiero trwają, więc nie sposób jeszcze mówić o szczegółach takich jak na przykład lokalizacja szpitala. Jednak wiadomo już, że w grę wchodzi nie tylko szpital, ale również izolatoria, bo osoby z lekkimi objawami również nie powinny jechać przez całą Wielkopolskę, by znaleźć pomoc medyczną.

Przypomnijmy, że obecnie mamy izolatorium w hotelu Ikar w Poznaniu, gdzie jest ponad 200 miejsc. Jednak dobrze byłoby, by takie izolatoria znalazły się również w innych częściach regionu, bliżej chorych.

el

0 0 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze