Wielkopolska: Awantura na plaży. Policja musiała wezwać posiłki

fot. Sławek Wąchała

Czterech obywateli Gruzji wdało się w awanturę z policjantami na plaży w Osiecznej. Policja musiała wezwać posiłki. Jeden z nich odpowie za szarpaninę z funkcjonariuszem, pozostali za zakłócanie porządku.

Do awantury doszło 8 sierpnia około godziny 17.00. Czterej Gruzini: dwóch 44-latków, jeden w wielu 38 i jeden w wieku 22 lat odpoczywali na plaży w Osiecznej. Ale odpoczywali to może nie jest właściwe określenie: mężczyźni pili alkohol, zakłócali porządek, kąpali się pod wpływem alkoholu nie zwracając uwagi na polecenia ratowników nakazujących im wyjść z wody, jak informuje portal Leszno24.

W końcu ratownicy wezwali policję – funkcjonariusze akurat pełnili służbę na motorówce niedaleko plaży. Policjanci podjęli interwencję, jednak Gruzini, będący pod wpływem alkoholu, byli agresywni. 22-latek zaatakował funkcjonariusza, uderzył go w twarz i zaczął uciekać. Funkcjonariusz użył gazu pieprzowego i ruszył w pościg, jego koledzy wezwali posiłki. Między policjantami a Gruzinami wywiązała się szarpanina.

Ostatecznie policjanci zatrzymali czterech obywateli Gruzji – wszyscy byli pod wpływem alkoholu, jeden z nich miał ponad jeden promil alkoholu w organizmie. 22-latek usłyszał zarzut użycia przemocy wobec policjanta, za co grozi do 3 lat więzienia. Został także ukarany mandatem za wykroczenie, tak samo jak pozostali uczestnicy awantury.