wtorek, 5 grudnia, 2023

Wielkopolska: Atak na kobietę. Podejrzany trafił do aresztu

5 lat więzienia grozi 30-letniemu mężczyźnie podejrzanemu o napad z nożem w ręku na kobietę idącą do pracy. Podejrzany przebywa w tymczasowym areszcie, a policja wyjaśnia przyczyny i motywy ataku.

Wszystko wydarzyło się w nocy z 30 na 31 maja. Mieszkanka Leszna powiadomiła policję o tym, że została napadnięta przez nieznanego jej mężczyznę na Alei 21 Października w Lesznie, w pobliżu cmentarza.
“Mężczyzna przez dłuższy czas śledził kobietę idącą do pracy, po czym w pewnym momencie trzymając nóż w ręce zaatakował ją” – informują leszczyńscy policjanci. – “Szarpał ją za odzież i groził pozbawieniem życia lub zdrowia. Pokrzywdzona wyjęła z torebki gaz łzawiący, który sprawca wyrwał i użył go wobec niej, a następnie uciekł. Na szczęście kobiecie nic się nie stało”.

Policjanci ustalili, że sprawcą napadu jest 30-latek od niedawna mieszkający w Lesznie – zatrzymali go jeszcze w dniu napadu przed jego domem. Podczas przeszukania jego mieszkania policjanci znaleźli trzy rowery o wartości kilku tysięcy złotych, które, jak się okazało, były skradzione. Rowery zostały zwrócone właścicielom, a mężczyzna trafił do policyjnego aresztu i 1 czerwca usłyszał zarzuty kierowania gróźb karalnych, naruszenia nietykalności cielesnej mieszkanki Leszna oraz kradzieży rowerów.

2 czerwca Sąd Rejonowy w Lesznie na wniosek miejscowej prokuratury zastosował wobec 30-latka najsurowszy środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Podejrzanemu grozi do 5 lat więzienia.

Strona głównaWiadomości Leszno / Gostyń / Rawicz / KościanWielkopolska: Atak na kobietę. Podejrzany trafił do aresztu