Wielkopolska: Akademia Gitary zaprasza na koncerty

katedra gnieźnieńska fot. UM Gniezno

Gniezno, Pobiedziska i Poznań – w tych miastach w najbliższych dniach wystąpią znakomici muzycy, którzy biorą udział w tegorocznej edycji festiwalu Akademia Gitary. Pierwszy koncert odbędzie się w katedrze w Gnieźnie.

27 sierpnia o godz. 19.00 w murach Archikatedry Gnieźnieńskiej zagrają wybitni muzycy: Łukasz Kuropaczewski (gitara), gnieźnianin z pochodzenia, Maciej Frąckiewicz (akordeon) i Bartek Miler (perkusja).

Z kolei w poniedziałek 30 sierpnia warto będzie się wybrać na solowy występ białoruskiego muzyka Źmiciera Wajciuszkiewicza. To członek zespołów Krywi i Pałac, multiinstrumentalista, kompozytor muzyki filmowej, pieśniarz, reprezentant niezależnej sztuki Białorusi. Koncert odbędzie w Blue Note Jazz Club przy ul. Kościuszki 79 (Zamek Cesarski), o godzinie 20.00.

Natomiast w czwartek 2 września „Adela – ponad granicami” zawita do Pobiedzisk. Miasto Pobiedziska, Pobiedziski Ośrodek Kultury i BONA FIDE. Stowarzyszenie Wielkopolan zapraszają na koncert gitarowy Andrzeja Grygiera, który już w czasie studiów na Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu stał się laureatem 25. pierwszych nagród (w tym nagrody Grand Prix) na ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach gitarowych. Wydarzenie odbędzie się w Pobiedziskim Ośrodku Kultury przy ul. Kostrzyńskiej 21, o godzinie 19.00.

Wstęp na te wydarzenia jest wolny.

Podziel się:

Ostatnio dodane: