Wielkopolska: 87-latek skatował psa. Zwierzę ma uszkodzoną czaszkę i złamany nos

fot. giselastillhard, pixabay

87-letni mężczyzna przywiązał psa do drzewa i bił go drewnianym kijem po głowie. Usłyszał zarzut znęcania się ze szczególnym okrucieństwem nad psem, za co grozi mu do 5 lat więzienia.

Jak powiedział portalowi „wlkp24 INFO” Marcin Meler, rzecznik prasowy rzecznik Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim, wszystko wydarzyło się w Topoli Osiedlu. 87-latek, mieszkaniec tej miejscowości, przywiązał psa do drzewa i bił drewnianym kijem po głowie.

Spowodował u psa bardzo ciężkie obrażenia: zwierzę doznało obrzęku mózgu, uszkodzenia czaszki i złamania nosa. Obecnie przebywa pod opieką jednego z weterynarzy w Ostrowie. Został wprowadzony w stan śpiączki, żeby łatwiej doszedł do zdrowia.

87-latek usłyszał zarzut znęcania się nad zwierzęciem ze szczególnym okrucieństwem. Przyznał się do zarzucanego mu czynu i grozi mu kara do 5 lat więzienia. Z uwagi na surową karę prokuratura zastosowała środek zapobiegawczy w postaci poręczenia majątkowego. Śledczy są też zdania, że stan 87-latka wskazuje na konieczność przebadania przez lekarzy. Dopiero mając wyniki tych badań będzie można precyzyjnie ocenić sytuację prawną.