Wielkopolska: 80 placówek oświatowych z zawieszonymi zajęciami

Jedni nauczyciele są na zwolnieniach lekarskich, bo czują się źle po przyjęciu szczepionki. Inni, bo są chorzy na covid-19. Efektem są braki personelu i zawieszanie zajęć w wielkopolskich szkołach.

Jak informuje “Głos Wielkopolski”, według danych z wojewódzkiego sanepidu zajęcia stacjonarne z powodu nauczycieli chorych na covid-19 zostały już zawieszone w 5 żłobkach, 31 przedszkolach i 44 szkołach. To razem 80 placówek. Rodzice uczęszczających do nich dzieci z dnia na dzień musieli znaleźć opiekę dla swoich pociech – a dyrekcja szkół wprowadzić nauczanie zdalne i przeorganizować plan zajęć.

Sytuacji nie poprawiają występujące odczyny poszczepienne u nauczycieli. Gorączka dochodząca do 39 stopni, bóle mięśni i stawów powodują, że zaszczepieni nauczyciele także są zmuszeni iść na zwolnienia lekarskie. To dodatkowo utrudnia i tak niełatwą sytuację w placówkach edukacyjnych.

Przypomnijmy, że już wczoraj zawieszone zostały zajęcia w szkole Uni-Terra na poznańskim Dębcu, tak wielu nauczycieli poczuło się źle. Kłopoty miały dwie szkoły w Lesznie, a sygnały o pojedynczych przypadkach napływają z całej Wielkopolski.

(Artykuł został doprecyzowany i zaktualizowany ze względu na to, że wcześniejsze informacje były zbyt mało precyzyjne i mogły zostać źle zrozumiane)

4.1 10 votes
Oceń artykuł
6 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze