Wielkopolska: 7,5 mln dla sportu i turystyki

Na obiekty sportowe, infrastrukturę turystyczną i nowe szatnie w ramach akcji „Szatnia na medal”. Wielkopolskie samorządy mogły się starać o dofinansowanie na te działania z budżetu województwa. Zarząd Wielkopolski dziś ogłosił listy rankingowe.

– Zadaniem samorządu województwa wielkopolskiego jest wspieranie sportu i tworzenie coraz lepszych warunków do uprawiania szeroko pojętej turystyki i krajoznawstwa – mówił Jacek Bogusławski, członek zarządu województwa wielkopolskiego. – Pomimo pandemicznego czasu zwiększamy nasze działania w tych obszarach.

Tomasz Wiktor, dyrektor Departamentu Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego zwrócił uwagę na to, że wsparcie dla sportu odbywa się dwutorowo.
– Z jednej strony są to NGO-sy, a z drugiej wspieramy samorządy – podkreślił. – Właśnie jednemu z samorządów udało się zdobyć hattricka: gmina Śmigiel uczestniczyła we wszystkich trzech naborach przeznaczonych dla samorządów. I we wszystkich: „Szatnia na medal” oraz infrastruktura dla lekkoatletyki i turystyki – śmigielskie projekty samorządu znalazły się na listach rankingowych.

Jeśli chodzi o dofinansowanie infrastruktury turystycznej, zarząd województwa ogłosił nabór wniosków na dofinansowanie 26 listopada 2020 r. Otrzymał w odpowiedzi 18 projektów, z czego 14 znalazło się na liście rankingowej. Na ten cel przeznaczono 450 000 zł.

Na program dofinansowania obiektów lekkoatletycznych napłynęło 21 wniosków, z czego 20 z nich spełniło kryteria formalne. Większość dotyczyła budowy bieżni lekkoatletycznych i skoczni do skoku w dal. Tu na liście rankingowej znalazło się 10 inwestycji na kwotę 1 700 000 zł. Pozostałe wnioski trafiły na listę rezerwową.

Tradycyjnie dużym zainteresowaniem cieszy się program „Szatnia na medal” – to już jego czwarta edycja. Tu złożono aż 56 wniosków: 39 – na zadania remontowe, a 17 – na zadania inwestycyjne. Na liście rankingowej wniosków znalazło się 35 zadań remontowych (proponowana łączna kwota dofinansowania to 2 466 411 zł) oraz 15 zadań inwestycyjnych (proponowana łączna kwota dofinansowania wynosi 1 223 215 zł). Dwa wnioski trafiły na listę rezerwową. W tym roku na ten cel zaplanowano 3 800 000 zł.

Zarząd województwa wielkopolskiego przyjął także uchwały przeznaczając 40 tys. zł na dofinansowanie akcji „Weekend na Szlaku Piastowskim”, 500 tys. zł na rozwój klubowej infrastruktury sportowej oraz 600 tys. zł na wsparcie kultury fizycznej ogółem. To także efekt rozstrzygniętych konkursów. Samorząd przeznaczy też, jak co roku, dodatkowe środki na wsparcie Międzynarodowego Turnieju Piłki Nożnej „Lech Cup U-12 2021”, Międzynarodowych Zawodów w Chodzie Sportowym i XV Międzynarodowego Turnieju Koszykówki Ulicznej 3×3 „Kaliski Streetball” 2021/ Są wśród nich imprezy dla osób z niepełnosprawnościami, jak choćby IX Mistrzostwa Polski Osób z niepełnosprawnościami w Judo, Ogólnopolskie Zawody w Tenisie Stołowym Dźwiękowym czy WIŚNIK CUP.

UMWW

0 0 votes
Oceń artykuł

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze