Wielkopolska: 74-latek zginął w wypadku. Nie miał prawa jazdy

wypadek, Rakoniewice fot. OSP Jabłonna

Do tragicznego wypadku doszło na drodze między Rakoniewicami a Wioską. 74-letni kierowca stracił panowanie nad kierownicą samochodu i uderzył w drzewo. Nie udało się go uratować. Jak się okazało – nie miał prawa jazdy.

Do wypadku doszło 10 września około godziny 18.30, jak informują strażacy z OSP Jabłonna, którzy pracowali na miejscu wypadku na drodze między Rakoniewicami a Wioską.

Wszystko wskazuje na to, że 74-latek prowadzący auto jechał z dużą prędkością, ponieważ uderzenie było tak silne, że spowodowało zakleszczenie się karoserii. Strażacy musieli wycinać kierowcę z samochodu z pomocą narzędzi hydraulicznych.

Jak powiedziała Głosowi Wielkopolskiemu st. sierż. Aleksandra Hoffmann z Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Wielkopolskim, wstępne ustalenia policjantów wskazują, że kierowca nie dostosował prędkości do warunków na drodze i to dlatego stracił panowanie nad samochodem, zjechał na pobocze i uderzył w drzewo.

Karetka pogotowia zabrała mężczyznę do szpitala, jednak niestety, nie udało się go uratować. Jak stwierdziła policja, mężczyzna nie miał uprawnień do kierowania pojazdami.