policjant fot. policja

Wielkopolska: 500 mandatów w weekend, czyli jak przestrzegamy obostrzeń

Okazuje się, że nie bardzo przejęliśmy się apelem premiera i ministra zdrowia – na to wskazują wyniki weekendowych kontroli policjantów. Tylko w weekend w regionie wręczyli ponad 500 mandatów.

Funkcjonariusze przez cały weekend sprawdzali, czy Wielkopolanie przestrzegają nowych, bardziej rygorystycznych zaleceń, czyli większego dystansu społecznego, nie zbierania się w grupach powyżej 5 osób i limitów w sklepach. Okazało się, że musieli wręczyć aż 507 mandatów, a dodatkowo 95 spraw trafi do sądu, bo tyle osób ukaranych mandatami nie chciało ich przyjąć.

To dużo, jeśli się weźmie pod uwagę liczbę kontrolujących funkcjonariuszy i pewną “wyrywkowość” kontroli, bo policjanci oprócz sprawdzania przestrzegania obostrzeń nich musieli wypełniać też inne obowiązki.

Jak wynika z ich weekendowych doświadczeń większość Wielkopolan nosi maseczki, zwłaszcza w miejscach publicznych czy komunikacji – czyli tam, gdzie może sie pojawić kontrola. Gdy schodzą z widoku – bardzo często zdejmują maseczki, nie przejmując się też zakazem zbierania w grupy. Przypomnijmy, że tylko w jedną noc z piątku na sobotę nad Wartą w Poznaniu policja wręczyła kilkanaście mandatów właśnie za brak maseczek i zbieranie się w grupy powyżej 5 osób.

Niepokojące, zdaniem policjantów, jest też to, że mimo rosnącej liczby zakażeń w kraju i coraz trudniejszej sytuacji tak pacjentów, jak szpitali, nadal wiele osób bagatelizuje zagrożenie. Kompletnie nie przejmują się tym, że nawet jeśli sami przejdą chorobę bezobjawowo, to mogą zakazić kogoś, dla kogo skończy się śmiercią.

 

3 1 vote
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze