Wielkopolska: 390 tys. zł dla uchodźców. Od marszałka

MTP fot. L. Łada

300 łóżek polowych, artykuły spożywcze i medyczne – wszystko to zostanie kupione dla uchodźców z Ukrainy za 390 tys. zł z rezerwy kryzysowej Wielkopolski. Tak zadecydował marszałek Marek Woźniak wraz z Zarządem Województwa Wielkopolskiego.

390 tys. złotych z rezerwy kryzysowej zostanie przeznaczonych na pomoc uchodźcom, a szczególnie ważny jest tu zakup łóżek. Już kilka dni temu Witold Rewers, dyrektor Centrum Zarządzania Kryzysowego Miasta Poznania, przyznawał, że miejsc dla uchodźców nie brakuje, miasto może ich przygotować jeszcze więcej – ale jest problem z łóżkami, bo zaczyna ich brakować. Dzięki marszałkowi w regionie będzie 300 łóżek więcej dla uchodźców.

– Wielkopolanie są solidarni z mieszkańcami zaatakowanych terenów oraz z obywatelami Ukrainy, którzy przebywają w naszym kraju i regionie – podkreślił Marek Woźniak. – Ważne, by w tej sytuacji, w jakiej się znaleźli uchodźcy, zapewnić im odpowiednią pomoc i wsparcie.

Na kupno 300 łóżek polowych zostanie przeznaczonych 160 tys. złotych. Kolejne 100 tys. złotych będą kosztowały zakupy artykułów spożywczych oraz koszty tłumaczeń i opieki medycznej dla Ukraińców na trasie przejazdu naszymi pociągami z Przemyśla m.in. do Krakowa, Wrocławia i Poznania. Koleje Wielkopolskie natomiast otrzymają 4 specjalne zestawy medyczne wartości 30 tys. złotych. W każdym jest plecak ratowniczy, torba z butlą do tlenoterapii oraz torba z opatrunkami. Z kolei 100 tys. złotych zostanie przekazane Międzynarodowym Targom Poznańskich na zaopatrzenie w żywność uchodźców z Ukrainy. To właśnie w pawilonach MTP i Arenie, która także znajduje się w zarządzie targów, przebywa najwięcej uchodźców.

Podziel się:

Źródło: UMWW