Wielkopolska: 29 punktów karnych za trzy wykroczenia. I to w ciągu kilkunastu sekund

fot. Sławek Wąchała (zdjęcie ilustracyjne)

Nie miał zapiętych pasów bezpieczeństwa, przekroczył dopuszczalną prędkości wyprzedzał na przejściu dla pieszych. 43-letni kierowca z Kalisza w ciągu kilkunastu sekund uzbierał 29 punktów karnych.

43-latek został zatrzymany do kontroli drogowej przez policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Kaliszu.
„Mężczyzna nie tylko przekroczył dopuszczalną prędkość, ale również podjął manewr wyprzedzania na przejściu dla pieszych” – wyliczają kaliscy policjanci. – „Podczas kontroli okazało się również, że siedzący za kierownicą audi 43-latek nie miał podczas jazdy zapiętych pasów bezpieczeństwa. Policjanci nałożyli na kierującego mandaty w łącznej kwocie 2400 złotych, a do jego konta przypisanych zostało dodatkowo 29 punktów karnych”.

Policjanci przypominają, że od 17 września obowiązują nowe przepisy wobec kierowców naruszających przepisy ruchu drogowego. Najwięcej punktów karnych, 15, tak jak w przypadku 43-latka, otrzymają kierowcy popełniający najpoważniejsze wykroczenia. Wśród nich jest właśnie wyprzedzanie na przejściu dla pieszych lub przed nim – pierwsze tego typu wykroczenie zagrożone jest karą 1500 złotych, a recydywa 3000 złotych.

„Żadne tłumaczenie nie usprawiedliwia brawury. Pośpiech jest bardzo złym doradcą, a łamiąc przepisy, narażamy siebie i innych na niebezpieczeństwo. Wiele tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych jest spowodowanych po prostu brakiem ostrożności. Zbyt wiele osób traci zdrowie i życie na drogach, dlatego nie ma taryfy ulgowej dla piratów drogowych, a zmiany w Ustawie o Ruchu Drogowym jasno mówią o surowych restrykcjach wobec takich kierowców” – podsumowują policjanci z Kalisza.

Podziel się: