Wielkopolska: 27-latek stracił panowanie nad quadem i koziołkował. „To nie jest zabawka dla dzieci”

przejażdżka quadem fot. policja Środa Wielkopolska

Do nietypowego wypadku doszło 19 lipca w okolicach Pierzchna. 27-letni mężczyzna wybrał się na przejażdżkę quadem, stracił panowanie nad pojazdem i koziołkował. Odniósł poważne obrażenia, śmigłowiec LPR zabrał go do szpitala w Poznaniu.

Średzcy policjanci wezwani na miejsce wypadku podkreślają, że jazda quadem ze względu na ich zwrotność może być świetną zabawą z dodatkiem adrenaliny. Ale żeby taka jazda była bezpieczna – potrzebne są umiejętności, doświadczenie, no i zdrowy rozsądek. Bo quada prowadzi się dość nietypowo i może mieć z tym problem nawet doświadczony kierowca.

„Pamiętać należy, że quad to nie jest zabawka dla dzieci” – ostrzegają funkcjonariusze. – „Zauważalny jest trend, w którym quady są coraz chętniej kupowane dzieciom jako atrakcyjny prezent. To jednak jest fatalny pomysł. Quad jest pojazdem niebezpiecznym. Charakteryzuje go duże przyspieszenie, nawet w pojazdach „zabawkach”. Jest szybki i zwrotny, co w rękach dziecka stanowić może śmiertelne zagrożenie. Nawet na przydomowym podwórku dziecięca jazda czterokołowcem może skończyć się tragedią”.

Przypadek 27-latka pokazał, że nawet dorośli mogą mieć kłopoty z tym pojazdem – mężczyzna, jak oceniają policjanci, popełnił błąd prowadząc quada, co doprowadziło do przekoziołkowaniem pojazdu i poważnych obrażeń u jego kierowcy. Tak poważnych, że Lotnicze pogotowie Ratunkowe zabrało go do szpitala w Poznaniu.

Podziel się: