Wielkopolska: 19-latek w volvo pokazał policjantom wulgarny gest i przyspieszył

fot. Sławek Wąchała

Utrata prawa jazdy na minimum trzy lata i kara za wszystkie wykroczenia – takie konsekwencje czekają 19-latka, który przejeżdżając obok patrolu pokazał policjantom wulgarny gest i przyspieszył. Był pijany.

Do incydentu doszło 24 września około godziny 20.00. na ulicy Sarnowskiej w Rawiczu.
„Policjanci nadzorujący ruch na drodze zwrócili uwagę na kierowcę volvo, który przejeżdżając obok pokazał im wulgarny gest i znacznie przyspieszył” – informuje Komenda Powiatowa Policji w Rawiczu. – „Policjanci ruszyli za wspomnianym samochodem, widzieli jak jego kierowca zbliżając się do skrzyżowania ulic Sarnowska – Poznańska, ominął stojące na czerwonym świetle pojazdy i skręcił na domiar wszystkiego w prawo, a nie w lewo, jak nakazywały znaki. Dalej jadąc ulicą Poznańską skręcił w lewo na rondzie i wjechał w ulicę Przyjemskiego, gdzie wyprzedził inny pojazd w rejonie przejścia dla pieszych”.

Nie wiadomo, jakie jeszcze wykroczenia popełniłby 19-latek – na szczęście na ulicy Przyjemskiego został zatrzymany przez patrol, który widział wszystkie wykroczenia kierowcy. A podczas kontroli na jaw wyszło jeszcze jedno: alkomat wykazał 1,3 promila alkoholu u 19-latka.

Jak informują policjanci, za kierowanie w stanie nietrzeźwości kierowcy zostanie zatrzymane prawo jazdy na minimum 3 lata. A dodatkowo odpowie przed sądem za szereg wykroczeń, których się dopuścił.

Podziel się: