Wielkopolska: 17-latek podejrzany o napadanie na ludzi w centrum miasta

policja fot. Sławek Wąchała

Pobicie trzech osób, z których jedna przebywa w szpitalu, a także posiadanie narkotyków – takie zarzuty postawili pilscy policjanci 17-latkowi podejrzanemu o napaść i wyładowanie agresji na trzech przypadkowych osobach.

W piątek 13 maja policjanci zostali powiadomieni o tym, że 17-letni pilanin wszedł do lokalu usługowego przy ulicy Staromiejskiej i wywołał tam awanturę, podczas której pobił klientkę. Po wyjściu z lokalu zaczepił i pobił kolejne osoby – trzy z nich, kobiety, zostały poszkodowane, a jedna nadal przebywa w szpitalu.

Funkcjonariuszom szybko udało się zatrzymać awanturnika i dwóch jego kolegów w wieku 16 i 17 lat. Okazało się, że cała trójka spotkała się po to, żeby wspólnie zażyć narkotyki – miał je 16-latek, który teraz odpowie przed Sądem Rodzinnym i Nieletnich w Pile za posiadanie narkotyków oraz ich udzielanie.

Natomiast 17-latkowi policjanci postawili trzy zarzuty dotyczące spowodowania uszczerbku na zdrowiu pokrzywdzonych.
“Czyny te zostały uznane jako chuligańskie, jednak dokładna ich kwalifikacja zostanie określona po zakończeniu czynności biegłego z zakresu medycyny sądowej” – informują pilscy policjanci. – “Na chwilę obecną 17-latek decyzją Prokuratury Rejonowej w Pile został objęty dozorem policyjnym i zakazem opuszczania kraju”.

Podziel się: