Wielkopolska: 16-latka i jej partner podejrzani o okradanie kont

policja fot. Sławek Wąchała

Najpierw wyłudzali kody BLIK od użytkowników Messengera, a później „czyścili” ich konta. Funkcjonariusze Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą oraz Wydziału Kryminalnego w Pile zatrzymali parę podejrzaną o te przestępstwa.

29 czerwca policjanci uzyskali informację, że młoda kobieta może dokonywać wypłaty gotówki z bankomatu przy wykorzystaniu kodów BLIK pochodzących z oszustwa. W rejonie al. Wojska Polskiego, bo tam miała się pojawić, błyskawicznie zostały wysłane nieumundurowane patrole, i kilkadziesiąt minut później kryminalni zauważyli odpowiadającą rysopisowi kobietę. Była już w pobliżu innego bankomatu, kilka ulic dalej. Gdy została zatrzymana, policjanci znaleźli przy niej sobie saszetkę z zawartością ponad 14 tysięcy złotych. Ale jak się okazało, 16-latka nie działała sama. W jednym z pilskich hoteli znajdował się jej 22-letni partner, który również został zatrzymany.

Jak ustalili policjanci, oszuści uzyskiwali dostęp do konta w aplikacji Messenger, skąd wysyłali wiadomości do znajomych z prośbą o nagłą pomoc finansową w postaci wygenerowania kodu BLIK. Z jego pomocą później dokonywali wypłat gotówki z bankomatów.

Funkcjonariusze podkreślają, że sprawa ma rozwojowy charakter, ponieważ 22-latek jest podejrzany o wypłaty gotówki pochodzącej z oszustwa w bankomatach nie tylko w Pile, ale również innych miastach w Polsce.

Mężczyzna już usłyszał zarzuty i zgodnie z decyzją Sądu Rejonowego w Pile najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie. Grozi mu nawet 8 lat więzienia. Natomiast o losie jego 16-letniej partnerki zadecyduje Sąd Rodzinny i Nieletnich.

Podziel się: