Wielkopolska: 16-latek podejrzany o płacenie cudzą kartą. Stanie przed sądem

policja fot. Sławek Wąchała

16-letni mieszkaniec powiatu złotowskiego jest podejrzany o to, że w jednym z pilskich sklepów znalazł kartę płatniczą. Zamiast ją oddać do banku czy na policję – postanowił sprawdzić, czy uda mu się dzięki niej wypłacić pieniądze. Ostatecznie dokonał 15 transakcji.

Wszystko wydarzyło się pod koniec czerwca. Na policję w Pile zgłosiła się kobieta, która poinformowała, że ktoś przywłaszczył sobie jej kartę płatniczą i dokonał kilkunastu transakcji, wykonując 15 transakcji w 9 różnych sklepach.

„Funkcjonariusze zabezpieczając materiał dowodowy ustalili wizerunek sprawcy oraz jego dane osobowe” – informują pilscy policjanci. – „Okazał się nim 16-letni mieszkaniec powiatu złotowskiego, który pod koniec czerwca będąc w jednym z pilskich marketów zauważył leżącą na ziemi kartę płatniczą. Młody mężczyzna podniósł ją i schował do kieszeni. Po wyjściu z marketu udał się do pobliskiego sklepu, aby sprawdzić, czy karta jest aktywna. Jak się okazało, karta nie została jeszcze zablokowana, a 16-latkowi bardzo spodobał się pomysł płacenia nią w sklepach. W ciągu jednego popołudnia zapłacił za swoje zakupy w 9 sklepach, czasami będąc w nich nawet dwukrotnie”.

W pewnym momencie jednak, gdy wyczerpał się limit, karta została zablokowana, a wtedy 16-latek pozbył się jej chcąc uniknąć konsekwencji. To mu się jednak nie udało, bo funkcjonariusze już dysponowali całkiem bogatym materiałem dowodowym w tej sprawie.

„Za przywłaszczenie karty płatniczej, dokonanie 15 transakcji oraz dwóch usiłowań 16-letni mieszkaniec powiatu złotowskiego odpowie przed Sądem Rodzinnym i Nieletnich” – podsumowują pilscy policjanci.

Podziel się: