Wielkopolska: 15-latek utonął. Sprawą zajmuje się policja

Policja fot. ilustracyjne Sławek Wąchała fot. tenpoznan.pl

W miejscowości Swoboda w gminie Lisków pod Kaliszem doszło do tragicznego wypadku. W zbiorniku powstałym w wyrobisku po żwirowni utonął 15-latek. Mimo reanimacji nie udało się go uratować.

Tragiczny wypadek zdarzył się 17 sierpnia około godziny 17.00. Jak powiedziała portalowi „Kalisz24.info” kom. Monika Rataj z Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu, według ustaleń policji troje młodych ludzi, w wieku 14, 15 i 17 lat, wybrało się nad zbiornik wodny powstały w wyrobisku po żwirowni w miejscowości Swoboda. Około godziny 17.00 jeden z chłopców zniknął pod wodą. Pozostali zaalarmowali służby i rozpoczęła się akcja ratunkowa.

Na miejsce przyjechało 8 zastępów JRG z Kalisza, OSP Koźminek oraz OSP Lisków, a także specjalistyczna jednostka wodno-nurkowa z Konina. To właśnie nurek z tej jednostki po dwóch godzinach poszukiwań znalazł ciało chłopca na dnie zbiornika.

Po wyciągnięciu go na brzeg ratownicy medyczni podjęli próbę reanimacji – niestety, nie powiodła się. Lekarz stwierdził zgon 15-latka. Obecnie sprawą zajmuje się policja, która będzie wyjaśniać okoliczności zdarzenia.