Wielkopolscy strażacy kolejny raz pomogą gasić pożary lasów w Grecji

strażacy przed wyjazdem do Grecji fot. KG PSP

Dwa moduły GFFFV, z Poznania i Krakowa, pojadą do Grecji na prośbę tamtejszego rządu, by pomóc w gaszeniu pożarów lasów. Strażacy z Wielkopolski już są w krakowie, bo własnie stamtąd wyruszy konwój pomocy do Grecji.

“W skład wielkopolskiego modułu GFFFV wchodzi 67 strażaków (w tym jeden oficer łącznikowy wchodzący w skład sztabu)” – informuje Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu – “i 22 pojazdy, w tym 12 samochodów gaśniczych oraz 10 samochodów specjalnych, takie jak samochody wężowe, logistyczne i łączności oraz pompy dużej wydajności i quady z Komendy Wojewódzkiej PSP w Poznaniu, Szkoły Aspirantów PSP 16 komend miejskich i powiatowych PSP woj. wielkopolskiego (Chodzież, Czarnków, Gniezno, Jarocin, Kalisz, Konin, Krotoszyn, Leszno, Międzychód, Ostrzeszów, Piła, Pleszew, Poznań, Szamotały, Turek oraz Wolsztyn)”.

Strażacy z wielkopolskiego modułu rano wzięli udział w odprawie z st. bryg. Jarosławem Zamelczykiem, zastępcą wielkopolskiego komendanta wojewódzkiego PSP, a po niej, punktualnie o godzinie 8.00, wyruszyli z Komendy Powiatowej PSP w Ostrowie Wielkopolskim do Krakowa, gdzie ok. godz. 14.00. nastąpiła koncentracja sił i środków.

Już po raz trzeci wielkopolscy strażacy jadą za granicę, by pomóc w gaszeniu pożarów lasów: w 2018 roku pomagali strażakom i gasili pożary w Szwecji, a w 2021 w Grecji.

Podziel się: