Wielka ucieczka zakończona. Ostatni byk wrócił do zagrody

ostatni byk fot. policja Gniezno

Komenda Powiatowa Policji w Gnieźnie poinformowała o odnalezieniu ostatniego byka z trzydziestu, które uciekły 26 stycznia z gospodarstwa w Grotkowie. Tym samym zostało zdjęte ograniczenie prędkości na tym odcinku drogi krajowej nr 15.

Przypomnijmy: 26 stycznia z jednego z gospodarstw w Grotkowie niedaleko drogi krajowej nr 15, uciekło 30 byków. Rozpoczęła się wielka akcja szukania i wyłapywania zwierząt, a na DK15 w tym rejonie obowiązywało ograniczenie prędkości, bo byki przemieszczały się w pobliżu szosy i zderzenie samochodu z potężnym zwierzęciem było możliwe. Przy dużej prędkości nie skończyłoby się ono dobrze ani dla samochodu, ani dla byka.

1 marca gnieźnieńska policja poinformowała, że wyłapywanie byków zostało zakończone.
„Ostatni z trzydziestu młodych byczków, które pod koniec stycznia br. uciekły z jednego z gospodarstw w gminie Niechanowo wrócił wczoraj (28 lutego 2023 r.) do zagrody” – napisali policjanci na swoim profilu na Facebooku. – „Zdecydowana większość zwierząt na gigancie była przez kilka godzin”.

W wyłapanie zwierząt zaangażowali się nie tylko ich właściciele, ale też okoliczni rolnicy, strażacy i policjanci. Dzięki nim wszystkie byki całe i zdrowe wróciły do zagrody.

Podziel się:

Ostatnio dodane: