Wciąż trwają poszukiwania byków. Policja apeluje o ostrożność!

byki fot. policja Gniezno

Nadal nie znaleziono wszystkich z 30 byków, które 26 stycznia uciekły z jednego z gospodarstw w Grotkowie. Na drodze krajowej nr 15 w tym rejonie obowiązuje ograniczenie prędkości, a policja apeluje do kierowców o ostrożną jazdę.

To już trzeci dzień poszukiwań uciekinierów z gospodarstwa w Grotkowie w gminie Niechanowo. Większość byków udało się już wyłapać, jednak kilka jeszcze błąka się w okolicach drogi krajowej nr 15, w pobliżu Gniezna. 28 stycznia około 22.00 dwa z nich były widziane między Gębarzewkiem a Pawłowem, w pobliżu stawów, jak informuje portal „gniezno24”. Natomiast około 3.00 nad ranem 29 stycznia widziano jednego byka między Gnieznem a Cielimowem.

Byki najwyraźniej trzymają się okolic drogi krajowej nr 15 – także 28 stycznia około 22.00 policjanci otrzymali informację o byku, który przebiegł przez DK15. To właśnie dlatego obowiązuje tam czasowe ograniczenie prędkości, by uniknąć tragedii przy zderzeniu samochodu z bykiem. Przy dużej prędkości takie zderzenie skończyłoby się źle i dla ludzi w samochodzie, i dla byka.

Poszukiwania byków cały czas trwają, ale zwierzęta przemieszczają się szybko i gdy na miejsce docierają poszukiwacze – byków już tam nie ma. Policjanci proszą o zgłaszanie zauważonych zwierząt na numer 112 – ale apelują też o ostrożność, bo zwierzęta mogą być agresywne. Najlepiej obserwować je z pewnej odległości, by móc poinformować poszukiwaczy, w którym kierunku się oddaliły.

Podziel się:

Ostatnio dodane: