CBA fot. CBA

Wielka akcja CBA m.in. w Poznaniu. Sprawa dotyczy wyrządzenia szkody majątkowej Przewozom Regionalnym

Od rana funkcjonariusze CBA zabezpieczają sprzęt i dokumenty na terenie całej Polski, w tym m.in. w Poznaniu. Poszkodowanym mają być Przewozy Regionalne.

Agenci prowadzą swoje działania w firmach zajmujących się usługami serwisowymi oraz naprawianiem lokomotyw i wagonów. Swoją akcję przeprowadzili w jedenastu miejscowościach na terenie Polski, w tym m.in. w Poznaniu, Warszawie, Szczecinie i Gdyni. Dokumenty mają też być zabezpieczone w Przewozach Regionalnych, Szybkiej Kolei Miejskiej i Urzędzie Transportu Kolejowego.

– Czynności realizowane są w oparciu o postanowienia wydane przez Prokuraturę Okręgową w Bydgoszczy. Agenci zabezpieczają dokumentację i sprzęt elektroniczny w związku z prowadzonym śledztwem w sprawie wyrządzenia znacznej szkody majątkowej Przewozom Regionalnym Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie – relacjonują agenci w komunikacie prasowym.

Na chwilę obecną nie wiadomo czy w sprawie doszło do zatrzymań.

Źródło: CBA

2
Dodaj komentarz

avatar
najnowszy najstarszy oceniany
Dawid Kulczak
Gość
Dawid Kulczak

O jakie szkody chodzi? Np wybicie szyby czy mandat za brak biletu?

Jerzy Wróbel
Gość
Jerzy Wróbel

W końcu coś się ruszyło w tych przeklętych układach korupcyjnych, które wydawały się nie do ruszenia, czym m.in. przestępcy z Poznania otwarcie się szczycili.
Mam nadzieję, że poznańska policja i prokuratura współdziałająca z mafią nie zdążyła ostrzec swoich mocodawców przed akcją CBA.