policja fot. KWP

Wieleń: Profanacja kościoła przez dwóch dwudziestolatków

Do kropielnicy wlali alkohol, palili w środku papierosy i oddali mocz na podłogę przed wejściem na chór. Dwóm dwudziestolatkom grożą dwa lata więzienia za publiczne znieważenie przedmiotu czci religijnej i miejsca obrzędów religijnych.

O zbezczeszczeniu kościoła św. Rocha w Wieleniu powiadomił policję proboszcz, który wszedł rano do świątyni i zobaczył ten bulwersujący widok. Popiół papierosów i niedopałki znajdowały się na podłodze kaplicy i na klęcznikach. W kropielnicy policjanci znaleźli alkohol, a na podłodze przy chórze – mocz, który tam oddali sprawcy. Obaj mężczyźni znieważyli też krzyż.

Policji udało się jednak szybko wytropić sprawców, zwłaszcza że mieli ich rysopisy. W ciągu kilku godzin dwaj dwudziestolatkowie zostali zatrzymani i przewiezieni na komisariat. obaj przyznali się do winy, ale nie umieli racjonalnie wytłumaczyć swoich zachowań. Twierdzili, że za dużo wypili.

Mężczyźni usłyszeli już zarzuty publicznego znieważenia przedmiotu czci religijnej i miejsca przeznaczonego do sprawowania obrzędów religijnych. Grożą im 2 lata więzienia.

el