sobota, 24 lutego, 2024

Wiedeńska gala i grafiki Szymona Szymankiewicza. Na co warto się wybrać w tygodniu?

Karnawałowe, operetkowe przeboje w nowym wydaniu, premiera filmu “Kos” i grafiki Szymona Szymankiewicza w Atelier Wimar. W tym tygodniu jest w czym wybierać w Poznaniu, jeśli chodzi o kulturę i rozrywkę!

Poniedziałek, 29 stycznia

Przerwana lekcja wf-u
BaRock Club, ul. Wielka 9, Poznań
29 stycznia @ 19:00

Patryk Gosiński ze swoim najnowszym programem “Przerwana lekcja wf-u” dla wszystkich, którzy chcą się dowiedzieć, co to takiego daddy isues, jak zacząć czytać lektury i uniknąć rozwodu, a wszystko to okraszone głupimi żartami.
Szczegóły tutaj

Wielka Gala Wiedeńska Vivat Opera! Vivat Operetka!
Aula UAM ul. Wieniawskiego 1, Poznań
29 stycznia @ 19:00

Gwiazdy, balet oraz Grand Royal Vienna Orkiestra – Gala Wiedeńska zaprasza na nowy program złożony z hitów operetkowych i operowych wszech czasów.
Szczegóły tutaj

RECEPTA NA SZCZĘŚCIE
Teatr Muzyczny, ul. Niezłomnych 1e, Poznań
29 stycznia @ 19:15

Spotkanie trzech kobiet w różnym wieku i jednego mężczyzny w… gabinecie lekarskim, zderzenie ich różnych światów powoduje mnóstwo zabawnych pomyłek i owocuje całkiem nieoczekiwanym zakończeniem.
Szczegóły tutaj

Wtorek, 30 stycznia

KARMELEK
Scena Wspólna, ul. Brandstaettera 1/wejście od ul. Za Cytadelą, Poznań
30 stycznia @ 10:00

Karmelek to piesek, który mieszka w wiejskiej zagrodzie i który poszukuje czegoś nadzwyczajnego, czym mógłby się podzielić z innymi. W tych nietypowych poszukiwaniach pomagają mu Krowa, Owca, Kura, Kogut.
Szczegóły tutaj

Kino bez barier: Przejścia
Kino Pałacowe – Sala 1, Święty Marcin 80/82, Poznań
30 stycznia @ 11:00

Uczestnicy miłosnego trójkąta muszą zmierzyć się z pytaniami, na które nie chcą udzielać odpowiedzi, ale do tego i tak zmusi ich życie. Ile jest warta nasza miłość do drugiego człowieka, skoro tak łatwo ulegamy namiętności?
Szczegóły tutaj

KOS
Kino Rialto, ul. Dąbrowskiego 38, Poznań
30 stycznia @ 13:00

Jacek Braciak jako Tadeusz „Kos” Kościuszko – i opowieść o ludziach, którzy w imię wolności i równości pokonali wzajemne uprzedzenia i dzielące ich różnice. Mimo upływu czasu idee generała nie straciły na aktualności.
Szczegóły tutaj

Pikantni
KinoTeatr Apollo, ul. Ratajczaka 18, Poznań
30 stycznia @ 17:30

Dwie znudzone sobą pary małżeńskie, które szukają wrażeń, by podnieść temperaturę swoich związków, poznają się na portalu randkowym i postanawiają urządzić sobie intymną randkę we czworo. Ale oczywiście nic nie idzie tak, jak zostało zaplanowane…
Szczegóły tutaj

Koncert Forever Young
Aula UAM, ul. Wieniawskiego 1, Poznań
30 stycznia @ 19:00

Największe przeboje lat 80. ubiegłego wieku, na czele z “Forever Young”, wielkim przebojem grupy Alphaville. Miłośnicy Eltona Johna, George'a Michaela, Ricky'ego Martina i innych gwiazd tamtych czasów nie mogą tego przegapić.
Szczegóły tutaj

Grafiki Szymona Szymankiewicza. Wernisaż – premiera w Atelier
Atelier Wimar, św. Marcin 75, Poznań
30 stycznia @ 19:00

Fundacja Varia Posnania, Szymon Szymankiewicz i Stowarzyszenie Łazęga Poznańska zapraszają na wieczór premierowy Publikacji o prawach obywatelek i obywateli Ukrainy w polskich szkołach z jednoczesnym wernisażem prac Szymona Szymankiewicza o tematyce ukraińskiej. Obejrzeć będzie można ponad 20 prac autora uzupełnionych o cytaty z ww. publikacji autorstwa Aleksandry Sroki.

Środa 31 stycznia

Mały miś mówi: Oj!
Scena Wspólna, ul. Brandstaettera 1/wejście od ul. Za Cytadelą, Poznań
31 stycznia @ 10:00

Wydarzenie filmowo-teatralne poświęcone doświadczeniom misiowej rodziny, która miło spędza dzień pełen prostych, ale fascynujących zdarzeń.
Szczegóły tutaj

Zwiedzanie Mieszkania-Pracowni Kazimiery Iłłakowiczówny
Mieszkanie-Pracownia Kazimiery Iłłakowiczówny, ul. Gajowa 4/8, Poznań
31 stycznia @ 12:30

Kto nie miał jeszcze okazji odwiedzić wyjątkowej poetki – Kazimiery Iłłakowiczówny, może skorzystać z oprowadzania po ekspozycji. Przewodnik opowie m.in. o dzieciństwie Iłły, o jej młodzieńczym buncie, pracy urzędnika państwowego i wygnaniu w Poznaniu.

BĘDZIE PANI ZADOWOLONA, CZYLI RZECZ O OSTATNIM WESELU WE WSI KAMYK
Teatr Nowy, ul. Dąbrowskiego 5, Poznań
31 stycznia @ 18:00

Czy wesele Ziuni i Siutka, pierwsze od niepamiętnych czasów w powoli dogorywającej wsi, przywróci w niej życie? Zaczną się tworzyć nowe rodziny, kury nieść jajka, a krowy cielić? Czy to może być takie proste…?

Stand-up / Tomek Skrzypek i Mateusz Płocha
BaRock Club, ul. Wielka 9, Poznań
31 stycznia @ 19:00

Tomek Skrzypek to komik, który w pierwszej kolejności umiłował absurd. Mateusz Płocha to nie tylko komik, ale także aktor i improwizator związany z warszawskim Klubem Komediowym.
Szczegóły tutaj

czwartek, 1 lutego

Opowieść wigilijna. Artystyczni
Collegium Da Vinci – Aula Artis, ul. gen. Kutrzeby 10, Poznań
1 lutego @ 17:30

Spektakl jest powrotem do magii świąt Bożego Narodzenia dzięki klasycznej opowieści Charlesa Dickensa o miłości, przebaczeniu i przemianie.
Szczegóły tutaj

Palestyna – spotkanie z Ewą Jasiewicz i Przemysławem Wielgoszem
Teatr Ósmego Dnia, ul. F. Ratajczaka 44, Poznań
1 lutego @ 19:00

W Strefie Gazy od czterech miesięcy trwa czystka etniczna i ludobójstwo, ale trudno zrozumieć to, co dzieje się w Palestynie bez zmierzenia się z długą historią jej okupacji, kolonizacji i wymazywania z map świata – a także z historią oporu, wytrwałości, samoorganizacji i solidarności. Która z tych historii weźmie górę?

PIPPIN
Teatr Muzyczny ul. Niezłomnych 1e, Poznań
1 lutego @ 19:00

Najstarszy syn króla Karola Wielkiego wraca na dwór po ukończeniu studiów i pragnie odnaleźć prawdziwe szczęście. Jak i gdzie będzie go szukał? I czy uda mu się osiągnąć cel?

Źródło: mat.pras.
Strona głównaPoznańWiedeńska gala i grafiki Szymona Szymankiewicza. Na co warto się wybrać w...