Więcej zieleni w parkach i przy ulicach w Poznaniu. Ogrodnicy już wyszli w teren!

wiosenne nasadzenia fot. UMP

Setki nowych drzew, krzewów i bylin zostanie tej wiosny posadzonych w Poznaniu. Miejscy ogrodnicy już prowadzą pierwsze wiosenne nasadzenia na Cytadeli, Ratajach, na Sołaczu i w rejonie ulic Bukowskiej i Polskiej.

Jak podkreślają władze miasta, wszystkie gatunki drzew zostały wybrane pod względem przystosowania do miejskich warunków, więc są to między innymi dęby, klony jesionolistne, platany klonolistne, daglezje zielone, buki zwyczajne, lipy drobnolistne i jesiony wyniosłe.

„Każda sadzonka objęta jest gwarancją szczególnej pielęgnacji i kontroli” – informują władze miasta. – „Młode drzewa, które mają minimum 16 cm w obwodzie pnia, zostały też zabezpieczone drewnianymi palikami i specjalnym wiązaniem. Dzięki temu uchroni to rośliny nawet przed silnymi wiatrami”.

Nowe drzewa, krzewy i byliny pojawią się także w pasach drogowych, przy okazji remontów chodników lub odbruków. Na przykład na ul. Stablewskiego, na której jesienią został wyremontowany chodnik, teraz zostanie posadzonych ponad 700 roślin, między innymi róże, bergenie, trawy ozdobne i ponad 2 000 sztuk roślin cebulowych. Zostanie też dosadzonych 9 drzew.

Zieleń pojawi się także na ul. Wyspiańskiego przy okazji remontu chodnika – po jego zakończeniu zostanie tam posadzonych siedem drzew, a także 200 krzewów, traw ozdobnych i bylin. Na ul. Grobla posadzonych zostanie 15 grusz drobnoowocowych Capital, kwitnące krzewy (śnieguliczka koralowa) i byliny, a przy budynku gazowni zostaną posadzone dodatkowe klony polne Elsrijk.

Na ulicy Krzyżowej zostanie posadzonych prawie 180 krzewów róż Short Track, a 135 krzewów róży Cubana na skwerze pomiędzy ul. Międzymoście i Wielką, 200 krzewów róż na ulicy Wilczak i dodatkowe drzewa zostaną posadzone przy ul. Ks. Józefa.

Podziel się:

Ostatnio dodane: