Więcej policyjnych patroli w parkach. „Problem zachowań uciążliwych społecznie”

patrole w parku fot. policja Szamotuły (zdjęcie ilustracyjne)

Mieszkańcy Szamotuł zaapelowali o więcej policyjnych patroli w parku Zamkowym. – Wraz z pierwszym dniem wiosny, decyzją Komendanta Powiatowego Policji w Szamotułach, powróciły patrole piesze w tym miejscu – informuje asp. Sandra Chuda z szamotulskiej policji.

Większa liczba policyjnych patroli w parkach to efekt debaty, która w listopadzie ubiegłego roku odbyła się w I Liceum Ogólnokształcącym w Szamotułach.
– Uczestnicy spotkania zwrócili uwagę na problem zachowań uciążliwych społecznie, do których ich zdaniem dochodzi w parku Zamkowym w Szamotułach – wyjaśnia Sandra Chuda. – W ramach zgłoszenia tego problemu, dzielnicowy objął to miejsce działaniami w ramach planu priorytetowego. W okresie zimowym odnotowaliśmy w tym miejscu zaledwie kilka interwencji. Na tym jednak praca policjantów w tym miejscu nie zakończyła się. Decyzją Komendanta Powiatowego Policji w Szamotułach, wraz z nadejściem pierwszego dnia wiosny policjanci odwiedzają szamotulskie parki częściej.

Częstsze patrole policji już dały efekty – mieszkańcy, którzy korzystali z parków i nie stosowali się do obowiązujących przepisów np. do zakazu spożywania alkoholu, zostali ukarani mandatami karnymi. Jak zapewniają szamotulscy policjanci, patrole piesze będą kontynuowane, aby mieszkańcy mogli każdego dnia swobodnie i spokojnie korzystać z uroków parków.

Podziel się:

Ostatnio dodane: