Więcej połączeń lotniczych z Poznania do Warszawy

samolot PLL LOT zdjęcie ilustracyjne fot. Port Lotniczy Poznań Ławica

Polskie Linie Lotnicze LOT zwiększą liczbę rejsów między Warszawą a Poznaniem nawet do 25 tygodniowo! Jednym z powodów jest trwający remont trasy kolejowej, który sprawia, że podróż pociągiem trwa ponad 3 godziny, podczas gdy samolotem leci się niespełna godzinę.

Jak informuje portal “rynek-lotniczy”, PLL LOT poinformowały, że w maju, czerwcu, wrześniu i październiku tego roku na trasie Poznań – Warszawa będą się odbywać dodatkowe loty w środy i piątki, czyli cztery razy dziennie. Powodem zwiększenia częstotliwości kursów jest popularność tych rejsów. Jak powiedział portalowi Krzysztof Moczulski, rzecznik prasowy PLL LOT, połączenie między Poznaniem a Warszawą od wielu miesięcy jest na szczycie popularności połączeń z segmentu legacy.

Dodatkowym argumentem za uruchomieniem tych połączeń był też fakt, że trwający remont trasy kolejowej między Poznaniem a Warszawą sprawia, że pociągi jadą między tymi dwoma miastami ponad trzy godziny. Tymczasem lot trwa niespełna godzinę, a ceny bez bagażu zaczynają się od 160 zł w jedną stronę i 249 zł w dwie strony.

Tylko w ubiegłym roku z tego połączenia skorzystało blisko 110 tys. pasażerów, jak informuje PLL LOT, a wszystko wskazuje na to, że w tym roku pasażerów będzie jeszcze więcej. Jak zwraca uwagę Krzysztof Moczulski, te połączenia sa wygodne nie tylko dla osób, które muszą szybko dostać się do Warszawy, ale też dla tych, którzy traktują stolicę Polski i jej lotnisko jako miejsce przesiadki na inny samolot w dowolną część świata.

Podziel się: