Więcej autobusów pojedzie z Poznania do Międzychodu

fot. L. Łada

Od 1 sierpnia zmienił się rozkład jazdy autobusów kursujących między Poznaniem a Międzychodem. Teraz na tej trasie kursuje więcej autobusów: od poniedziałku do soboty pięć par autobusów, a w niedzielę – cztery pary. To dzięki podwykonawcy, który od początku sierpnia będzie jeździł w ramach linii PKS.

“Do końca lipca 2023 autobusy PKS Poznań, który jest własnością organizatora publicznego transportu zbiorowego ZPG Wielkopolski Transport Regionalny, obsługiwał 3 pary połączeń między Poznaniem a Międzychodem” – informuje Związek Powiatowo-Gminny Wielkopolski Transport Regionalny. – “Od 1 sierpnia w/w kursy zostaną wzmocnione przez kolejne 4 przejazdy, kursujące przez Kamionną, od poniedziałku do soboty – z Międzychodu o godzinach 6.00 i 11.30 oraz z Poznania o 8.45 i 16.40. W niedziele pojawi się jedna dodatkowa para połączeń – o 16.45 z Międzychodu i 19.45 z Poznania. Nowe kursy umożliwią wcześniejsze dotarcie do Poznania i do wszystkich miejscowości położonych wzdłuż dróg krajowych 24 i 92 oraz późniejszy powrót ze stolicy Wielkopolski”.

Pasażerowie podróżujący na tej trasie bez względu na to, z usług którego przewoźnika skorzystają, będą kupować takie same bilety. Jak informuje ZPGWTR, to pierwszy etap włączania lokalnych przewoźników w system połączeń regionalnych w Wielkopolsce. Uruchomienie nowych połączeń stało się możliwe dzięki temu, że do związku przystąpiła gmina Sieraków – przy wcześniejszym ich finansowaniu przez gminę Międzychód – a także dzięki pozyskaniu dodatkowych środków z Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych.

Właśnie z powodu dołączenia gminy Sieraków zaszły zmiany na trasie między Sierakowem a Pniewami. Część autobusów jadących przez Kwilcz będzie kursowała przez Lutom i Lutomek, dzięki czemu wszystkie miejscowości w gminie będą mieć jednakowy dostęp do połączeń autobusowych.

Wszystkie autobusy do Międzychodu będą wyjeżdżać z dworca autobusowego Poznań Główny.

Podziel się: