Wiec Donalda Tuska w Poznaniu. Emocje wzbudził jeden transparent

wiec z Donaldem Tuskiem fot. K. Adamska

Podczas poznańskiego wiecu Donalda Tuska za plecami lidera PO w pewnym momencie można było zobaczyć transparent jednego z uczestników wiecu. Jego treść wywołała ogromne oburzenie polityków Prawa i Sprawiedliwości, czemu dali wyraz we wpisach w mediach społecznościowych.

Na kontrowersyjnym transparencie podczas poznańskiego wiecu Donalda Tuska, który odbył się 16 czerwca, można było zobaczyć zdjęcie Teda Kaczyńskiego, jednego z najbardziej znanych amerykańskich zamachowców, który odsiadywał wyrok w w więzieniu federalnym w Karolinie Północnej. Znaleziono go martwego w celi 10 czerwca. Obok zdjęcia Teda Kaczyńskiego widniał napis “Boże, zabrałeś nie tego Kaczyńskiego”.

Transparent, choć został szybko usunięty przez polityków PO, wzbudził ogromne poruszenie prawej strony politycznej. Politycy Prawa i Sprawiedliwości na wyścigi zaczęli komentować treść transparentu. Premier Mateusz Morawiecki napisał na Twitterze: “Łajdactwo! #TuskPrzeproś”, Rafał Bochenek, rzecznik prasowy PiS skomentował: “Siewca nienawiści… Skandaliczne transparenty na partyjnym wiecu Tuska. Kolejny raz hejt i obelgi”.

Po nagłośnieniu sprawy w mediach społecznościowych, zareagował Borys Budka, wiceprzewodniczący PO. “Tym różnimy się od Was, że natychmiast reagujemy w takich sytuacjach. Transparent został zdjęty” – napisał na Twitterze, odpowiadając na wpis Mateusza Morawieckiego. – “Tymczasem Wy od lat systemowo wspieracie przemysł nienawiści, a łajdactwo stało się Waszym znakiem firmowym”.

Podziel się: