Wiceminister o poznańskich radnych: „sterroryzowani i stłamszeni przez lewackich radykałów”

Szymon Szynkowski vel Sęk fot. Karolina Adamska

Sprawa nie przyznania prof. Jackowi Kowalskiemu tytułu Zasłużonego dla Miasta Poznania, zatacza coraz szersze kręgi. Swoje oburzenie wyraził wiceminister Szynkowski vel Sęk, nazywając poznańskich radnych PO „sterroryzowanymi i stłamszonymi przez lewackich radykałów”.

„Współczuję poznańskiej Platformie Obywatelskiej” – napisał na Twitterze, załączając wpis Klaudii Strzeleckiej z PiS na ten temat. – „Sterroryzowani i stłamszeni przez lewackich radykałów złamali kompromis wokół tytułu zasłużonego dla Poznania i nie byli w stanie docenić zasług znanego poznańskiego barda prof. Jacka Kowalskiego, ze względu na jego konserwatywne poglądy”.

Wiceminister nazwał też decyzję radnych „ideologiczną dyskryminacją” i podkreślił, że kwestionowanie zasług ze względu na poglądy nie może być tolerowane, a profesor Kowalski zostanie odpowiednio uhonorowany.

 

Przypomnijmy, że prof. Jacek Kowalski miał zostać uhonorowany tytułem Zasłużonego dla Miasta Poznania przez Radę Miasta Poznania. Jego kandydaturę zgłosili Prawa i Sprawiedliwości, a komisja kultury zaopiniowała pozytywnie, chociaż nie jednoznacznie. Jednak przeciwko nominacji, ze względu na poglądy, zaprotestowały organizacje LGBT+, a w czasie sesji radni ostatecznie zagłosowali przeciwko tej kandydaturze.

Podziel się: