Wentylacja przemysłowa do Twojej firmy. Zapewnij komfort swoim pracownikom

Wentylacja przemysłowa jest niezbędna w wielu branżach i firmach. Doskonale sprawdza się w halach przemysłowych, jak również większych pomieszczeniach komercyjnych. Przy użyciu funkcji chłodzenia i funkcji ogrzewania dostosować ją możesz do zewnętrznych warunków atmosferycznych oraz sytuacji w budynku.

W ten sposób możesz stworzyć idealne warunki do pracy swoim pracownikom, które zwiększą ich wydajność i zadowolenie z zatrudnienia. Systemy wentylacji przemysłowej i klimatyzacji są rozwiązaniami wydajnymi i energooszczędnymi, możesz więc dzięki nim jeszcze zaoszczędzić sporo pieniędzy. Nie grożą Ci też zanieczyszczenia powietrza.

Co to jest wentylacja przemysłowa?

Wentylacja przemsyłowa pozwala na utrzymywanie w obiektach przemysłowych dostępu do świeżego powietrza oraz zachowywanie wilgotności względnej na komfortowym poziomie. System wentylacji musi być ustawiony w odpowiedni sposób, by hale produkcyjne, magazyny oraz powierzchnie przemysłowe były dobrymi miejscami do wykonywania obowiązków zawodowych, zgodnie z przepisami kodeksu pracy.

Nadmiar gorącego i wilgotnego powietrza lub zbyt niska temperatura wpływają negatywnie na osoby pracujące w takich warunkach. Obniża to ich produktywność i zwiększa poczucie dyskomfortu, dlatego sytuacji takich trzeba unikać.

Zaawansowane systemy wentylacji przemysłowej

Tradycyjne rozwiązania często zapewniają wentylację miejscową, która nie pozwala na równomierny rozkład temperatury w większych pomieszczeniach. Problem ten rozwiązuje Oxycom 4Season, oferowany przez firmę Oxy-Com. Chroni on przed powstawaniem przeciągów oraz miejsc bardziej wychłodzonych.

Ponadto oferuje zawsze świeże powietrze i możliwość dostosowania swojego działania nawet do pomieszczeń z otwartymi oknami lub drzwiami. Dzięki niemu w całym pomieszczeniu możliwe jest ustawienie satysfakcjonujących parametrów, dobrych do pracy, a co więcej – zależnych też od pogody na zewnątrz.

Wentylacja przemysłowa – czy warto korzystać z funkcji chłodzenia swobodnego?

Oxy-Com oferuje kilka różnych systemów wentylacji powietrza w pomieszczeniach przemysłowych. Jednym z najpopularniejszych jest tryb ogrzewania oraz odzyskiwania ciepła, który szczególnie przydatny jest w sezonie zimowym.

Gdy temperatury spadają, ciepłe powietrze wznosi się do góry. Wentylacja mieszająca filtruje je, następnie łączy ze świeżym, a następnie wpuszcza znów do pomieszczenia. Powstały w ten sposób strumień powietrza minimalizuje stratyfikację w budynku, zmniejszając jednocześnie Twój rachunek za prąd, więc realnie na nim oszczędzasz.

InterCooll 4 Seasons oferuje również tryb jednostopniowego oraz dwustopniowego chłodzenia. Oba idealnie sprawdzają się w sezonie letnim, gdy poziom wilgotności oraz temperatury są szczególnie wysokie. Pierwsza z wymienionych opcji wykorzystuje adiabatyczne chłodzenie wyparne, chłodząc skutecznie cały budynek.

Drugie rozwiązanie dysponuje dwoma stopniami działania:

1. Cyrkulacji poddawana jest zimna woda, która następnie chłodzi powietrze z otoczenia.
2. Powietrze jest nadal schładzane dzięki wkładom do chłodzenia wyparnego.

Wentylacja mechaniczna vs swobodne chłodzenie

Inwestując w klimatyzację i wentylację mechaniczną, musisz zdawać sobie sprawę z tego, że urządzenia te potrzebują systemów odpowiedzialnych za schładzanie powietrza w budynku. W przypadku wykorzystywania trybu chłodzenia swobodnego, IntrColl bierze świeże i chłodne powietrze z zewnątrz, ochładzając nim powietrze w całym budynku.

Dodatkowo rozważyć możesz zakup dyfuzora AirOptimizer, dzięki któremu powietrze będzie rozprowadzane w sposób wydajny poziomo. Odbywa się to ze zwiększoną prędkością w trybie chłodzenia.

Klimatyzacja przemysłowa

Klimatyzacja Hal w końcu również stała się atrakcyjna zarówno pod kątem skuteczności, jak i dostępności cenowej. Najlepsze rozwiązania nie kosztują fortuny, a dodatkowo mogą zmniejszyć Twoje koszty eksploatacyjne aż o 80 proc. w porównaniu z klasycznymi systemami. Pozwalają na stworzenie komfortowych warunków w budynku czy pomieszczeniu, gwarantują wysoką jakość powietrza, a do tego nadają się do każdego miejsca, niezależnie od jego wielkości i kształtu.

Urządzenie do klimatyzacji przemysłowej IntrCooll posiada moduł ewaporacyjny, czyli tzw. OXYVAP. Wykorzystuje on cztery identyczne moduły po każdej stronie, dzięki którym może schłodzić do temperatury termometru chłodnego powietrze zewnętrzne. Urządzeniu temu, stworzonemu z antybakteryjnych i wodoodpornych, aluminiowych żeber, nie jest też straszne żadne źródło emisji zanieczyszczeń. Pokryte są one bowiem antykorozyjną powłoką, dzięki której skutecznie zapobiegają osadzaniu się zanieczyszczeń pyłkami, wirusami, bakteriami czy nawet osadem wapiennym.

Jak widzisz, Oxy-Com oferuje najnowsze i najkorzystniejsze rozwiązania dostępne w szczególnie atrakcyjnych cenach. Kurtyny powietrzne poszły w górę – czas ruszyć po zakupy. Zagwarantuj swoim pracownikom najlepsze warunki, by mogli cieszyć się dobrym zdrowiem i samopoczuciem. To przyniesie Ci zyski z ich produktywności, a także oszczędności w rachunkach.

Artykuł sponsorowany

0 0 votes
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze