Weekend w Warszawie – co warto zobaczyć?

Warszawa jest jednym z obowiązkowych punktów na turystycznej mapie Polski. Dlatego podpowiadamy jak spędzić weekend w stolicy naszego kraju.

W Warszawie nie można się nudzić! Nasza stolica to zarazem największe i najciekawsze miasto w Polsce. Zobacz zatem co warto tam zobaczyć?

Co warto zobaczyć w Warszawie?

  • Stare Miasto – w 1980 roku Stare Miasto zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Znajduje się tutaj Zamek Królewski, Kolumna Zygmunta i Muzeum Historyczne m. st. Warszawy. W obrębie starówki trzeba zobaczyć otoczony kolorowymi kamienicami rynek z pomnikiem syreny, barbakan i Katedrę św. Jana. Wracając ze Starego Miasta warto też przespacerować się Krakowskim Przedmieściem, czyli najbardziej reprezentacyjną ulicą Warszawy, pełną kościołów, kamienic i pomników. Znajdują się przy niej również Pałac Prezydencki i Uniwersytet Warszawski.
  • Grób Nieznanego Żołnierza i Ogród Saski – znajduję się on na placu Józefa Piłsudskiego i oddaje hołd wszystkim nieznanym żołnierzom, którzy zginęli dla ojczyzny. Przy grobie odbywają się uroczystości w najważniejsze święta państwowe. Tłem Grobu Nieznanego Żołnierza jest Ogród Saski z ogromną fontanną, rzeźbami i stawem. To pierwszy publiczny park w Warszawie otwarty w pierwszej połowie XVIII wieku.
  • Ogrody na dachu Biblioteki Uniwersyteckiej – są to pierwsze tak duże ogrody w Polsce. Zajmują powierzchnię jednego hektara. Cały ogród podzielony jest na oddzielne segmenty, w których posadzone są inne rośliny. Wstęp na taras jest darmowy, a z jego najwyższego punktu możemy podziwiać całą panoramą Warszawy.
  • Pałac Kultury i Nauki – jest to najwyższy budynek w Polsce. Ma 230 metrów wysokości, 42 piętra i powierzchnię 817 tys. m2. Na 30 piętrze mieści się taras widokowy, z którego można podziwiać panoramę Warszawy. Na szczycie Pałacu znajduje się zegar, który jest drugim co do wielkości w Europie, ale najwyżej położonym na całym świecie. Podczas wizyty w Pałacu można wybrać się do do mieszczącego się w nim Muzeum Techniki i Muzeum Etnograficznego.
  • Łazienki Królewskie – jest to park, który składa się z trzech ogrodów: Królewskiego, Belwederskiego i Modernistycznego. Znajdują się w nim budowle z epoki stanisławowskiej. Jedną, a zarazem najbardziej okazałą z nich jest Pałac na Wyspie, który był letnią rezydencją króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Obok niego w Łazienkach znajdują się: Biały Domek, Pałac Myśliwiecki, Podchorążówka oraz Amfiteatr. Na ich terenie mieszczą się także mniejsze budowle takie jak: Świątynia Egipska, Świątynia Diany, Ermitaż, Nowa Pomarańcza oraz Stara i Nowa Kordegarda. Łazienki Królewskie są idealnym miejscem do spacerów dla turystów, a także miejscowych rodzin z dziećmi.
  • Park Fontann, który tworzą cztery fontanny położone na Podzamczu. Podczas multimedialnych pokazów, które odbywają od maja do września, oświetlają je wielobarwne iluminacje.
Inne atrakcje Warszawy

W Warszawie warto wybrać się do najbardziej popularnych muzeów, między innymi Muzeum Wojska Polskiego, Muzeum Katyńskiego, Muzeum Powstania Warszawskiego, Muzeum Etnograficznego czy galerii Sztuki Zachęta.
Nad Wisłą leży też słynne Centrum Nauki Kopernik. To interaktywne muzeum popularyzujące naukę za pomocą eksperymentów, w których uczestniczą zwiedzający, i multimedialnych ekspozycji.
Wieczory w stolicy warto spędzać na rozrywkach kulturalnych. Można pójść do kina, teatru, opery czy filharmonii.

Nocleg w Warszawie – hotele Stare Miasto Warszawa

W Warszawie bez problemu znajdziesz także miejsce do spania. Możesz, na przykład zarezerwować pokój, w jednym z hoteli sieci ACCOR, które położone są na lub w pobliżu Starego Miasta: Hotel Sofitel Warsaw Victoria, Hotel ibis Warszawa Stare Miasto czy Raffles Europejski Warsaw.

Artykuł sponsorowany

Podziel się:

Ostatnio dodane: