Stary Rynek fot. Karolina Adamska

Weekend w Poznaniu. Co robić w weekend w Poznaniu? 9, 10 i 11 sierpnia 2019

Ładna pogoda, dużo kina w plenerze i tradycyjnie sporo koncertów. Zobacz co warto robić w Poznaniu w weekend.
Piątek 9 sierpnia 2019
Wildeckie Lato Kulturalne vol.3
9 sierpnia @ 16:30 – 22:00

Zapowiada się uczta teatralna.

16.30 – Teatr Fuzja: „Ciocia Jadzia”
O takiej ciotce marzy każde dziecko, a przynajmniej niezależne i zadziorne dziewczynki, którym ciągle ktoś dorosły mówi, co mają robić. „Ciocia Jadzia” to ciepły, pełny humoru i zaskakujący spektakl, w którym oprócz tytułowej bohaterki zobaczymy inne barwne postacie, jak Pelagia Rzepa, Stefan Salceson czy Genek Powsinoga.

17.30 Teatr A: „Punch & Jude”
Spektakl bawi publiczność humorem, ironią, ciętą ripostą, wartką akcją i lekką fabułą z podtekstem. Spektakl dla dużych i małych, gdyż każdego bawi co innego: dzieci – wielkie maski i zabawne historie, dorosłych – komizm sytuacji i słowa.

21.00 Teatr Ewolucji Cienia: „Rozpoznani Nierozpoznani”
Największa jak dotąd prezentacja teatralna na Wildzie. Spektakl, inspirowany twórczością Magdaleny Abakanowicz, dotyka spraw uniwersalnych: kwestii wolności i zniewolenia jednostki ludzkiej, a także całych społeczeństw. Jest to plastyczno-ruchowa podróż przez dzieje przedstawiona z perspektywy zbiorowości. Ostrzegamy – obok tego spektaklu nie można przejść obojętnie!

Więcej informacji można znaleźć tutaj.

Hip Hop Festival Poznań 2019
9 sierpnia @ 17:00 – 23:59

Organizatorzy zadbali o obsadę – Paluch, rodowity poznaniak, to jeden z najbardziej popularnych raperów w Polsce, a jego ostatni album “Czerwony dywan” cieszy się niesłabnącą popularnością wśród miłośników gatunku. Natomiast Kękę ma na swoim koncie sporo chwytliwych przebojów, a jego fani mogą liczyć na to, że na poznańskim koncercie zaprezentuje utwory z nowej płyty, która ukaże się we wrześniu.

Więcej informacji można zobaczyć tutaj.

Zamkowe lato filmowe
9 sierpnia @ 18:30 – 21:02

Tym razem wyświetlany będzie film SUSPIRIA w reż. Luca Guadagnino.

Amerykańska tancerka Susie Bannion (Dakota Johnson), udaje się do Berlina, aby rozpocząć naukę w tamtejszej, prestiżowej szkole baletu. Jej przyjazd zbiega się w czasie z tajemniczym zniknięciem Patricii (Chloe Grace Moretz) jednej z wychowanek akademii. Susan, czyniąca niesamowite postępy pod okiem ekscentrycznej dyrektor artystycznej szkoły – Madame Blanc (Swinton), szybko zaprzyjaźnia się z inną tancerką Sarą (Mia Goth). Kiedy w szkole dochodzi do kilku mrożących krew w żyłach incydentów, obie dziewczyny zaczynają nabierać podejrzeń, co do prawdziwej natury akademii. Wkrótce Susie pozna jej największy, mroczny sekret.

Dodatkowe informacje można znaleźć tutaj.

Santabarbara w KontenerART 09/08
9 sierpnia @ 20:00 – 22:00

Obwołani zostali jednym z objawień tegorocznego Spring Break, przed sobą mają też występy na OFF Festiwal i AlterFest. Chodźcie zobaczyć skład, o którym będzie bardzo głośno!

Santabarbara Music piszą o sobie tak:
Od najmłodszych lat wspólnie pragnęliśmy stworzyć zespół. Wszyscy wychowaliśmy się na dźwiękach Tie Breaku – polskiego kultowego punk jazzowego zespołu, który współtworzą nasi ojcowie – i nikt z nas nigdy nie wyobrażał sobie życia bez sceny. Wydawało się to dla nas naturalne, że w przyszłości pójdziemy w ślady naszych rodziców. Santabarbara jest owocem naszych wspólnych poszukiwań brzmienia i koncepcji na tworzenie muzyki.

Dodatkowe informacje można znaleźć tutaj.

Lech Poznań – Śląsk Wrocław
9 sierpnia @ 20:30 – 22:30

Nowy sezon i nowe nadzieje. Tym razem przy Bułgarskiej Lech Poznań podejmie Śląsk Wrocław. Czy trzy punkty zostaną w Poznaniu?

Więcej szczegółów tutaj.

Sobota 10 sierpnia 2019
Wake Park after dark
10 sierpnia @ 17:30 – 11 sierpnia @ 02:00

Po raz czwarty miasto gasi światła a my zapalamy reflektory i odpalamy muzykę. W tym roku u nas wiele zmian! Nowe przeszkody na wodzie, większy bar, dwa tarasy oraz pyszne hot dogi!

Więcej informacji tutaj.

Rosalie. #NaFalach
10 sierpnia @ 20:00 – 23:00

Tym razem w ramach cyklu wystąpi dla Rosalie.

Startujemy o 20:00 przy plaży nad Jeziorem Maltańskim.

Szczegóły odnośnie koncertu można znaleźć tutaj.

A więcej informacji o całym cyklu tutaj.

Niedziela 11 sierpnia 2019
Kino, kawiarnia i spacer. Przechadzki po Śródce trasą sacrum
11 sierpnia @ 10:00 – 12:30

Trasa kładąca większy nacisk na Śródkę w ujęciu sacrum:
1. Most biskupa Jordana (miejsce zbiórki)
2. Ostrów Tumski i Archidiecezja Poznańska widziane z mostu
3. kościół św. Małgorzaty
4. Budynek dawnej kongregacji Filipinów
5. Rynek Śródecki
6. Zespół poklasztorny Reformatów
7. kościół św. Kazimierza
8. Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla Dzieci Niesłyszących (zakończenie)

Dodatkowe informacje można znaleźć tutaj.

Z wizytą w starym kinie – “Szczęście” -film z muzyką na żywo.
11 sierpnia @ 17:00 – 18:00

Zapraszamy na niebywałą gratkę w historii kina niemego. Akompaniament i projekcję filmu przygotowała dla państwa zespół Waldemar Rychły Trio: Joanna Zielecka – flety; Mateusz Nowicki – fagot; Waldemar Rychły – gitara.

Film, który wiele lat półkownikował w Rosji radzieckiej. Interesująca fabuła, komediowe gagi i niezwykłe triki kinematografii niemej to wszystko co zaprezentujemy w sali kinowej w szkole. Przekonajcie się czym dla innych jest Szczęście.

Więcej o tym pokazie można przeczytać tutaj.

Caspian / 11.08 / Pod Minogą, Poznań
11 sierpnia @ 19:00 – 22:00

Caspian wraca do Polski po długiej, prawie 4-letniej przerwie, aby uczcić swoją 15-letnią działalność sceniczną! Amerykanie, uznawani za wirtuozów na scenie post-rockowej wystąpią już 11 sierpnia w poznańskim klubie Pod Minogą! Na koncercie usłyszymy m.in. materiał z nadchodzącego długogrającego albumu!

Szczegóły tutaj.

Przypominamy również, że to nie są wszystkie wydarzenia w Poznaniu, które mają się odbyć w nadchodzący weekend. Więcej można znaleźć w naszym kalendarium (klik).

mat. pras. / op. AS

1
Dodaj komentarz

avatar
Yo
Yo

No dzieje się w chuj