Poznań fot. UMP

Weekend w Poznaniu. Co robić w weekend w Poznaniu? 8, 9 i 10 listopada 2019

Koncerty Happysad i Kękę, ale nie tylko. Sprawdź co ciekawego można robić w Poznaniu w nadchodzący weekend.
Piątek 8 listopada 2019
Happysad Official Event, Tama, 8.11.2019
8 listopada @ 18:00 – 22:00

Czego się więc spodziewać po trasie z okazji przejścia w dorosłość zespołu HAPPYSAD ?

Nie będą się oszczędzać, bo w dorosłość wchodzi się raz i tylko raz ma się taką trasę! Zagrają numery z każdej płyty, przekrojowo, rzadko grane i te znane najbardziej, te na które czekacie od dawna i te, które śpiewacie z nimi przy każdym spotkaniu.

Więcej informacji można znaleźć tutaj.

Electric Moon / 08.11 / Poznań, Pod Minogą
8 listopada @ 19:00 – 23:30

Electric Moon to niemieckie psychedelic/krautrock/acid rock trio, które od ponad 10 lat nieprzerwanie dostarcza lotów najwyższej próby (i nagrało 10 pełnych płyt + EPki!). Ten wyjątkowy skład to improwizowane, transowe i pochłaniające granie.

Więcej informacji można znaleźć tutaj.

KęKę • Mr KęKę • Poznań 08/11/2019
8 listopada @ 20:00 – 23:59

Po ogromnym sukcesie „To Tu” (podwójna platyna, ponad 120 koncertów w kraju i na świecie, ponad 130 milionów odtworzeń w serwisie YT) KęKę powraca by po raz kolejny Was zaskoczyć.

„Mr KęKę” to najbardziej zróżnicowany z dotychczasowych albumów rapera. Lekkie, czasem prześmiewcze numery przeplatają się z poważnymi, refleksyjnymi i nierzadko gorzkimi utworami. Za warstwę muzyczną odpowiada czołówka polskich producentów. Jest nowocześnie ale też melodyjnie, czyli sprawdzona mieszanka do jakiej przyzwyczaił nas raper. Całości dopełniają starannie dobrani goście. Każdy z nich należy do czołówki polskiej muzyki w swoim gatunku.

Więcej informacji można znaleźć tutaj.

Sobota 9 listopada 2019
Poznańska Giełda Fonograficzna vol.38 / 9.11 / Dom Tramwajarza
9 listopada @ 12:00 – 14:00

Kolejna edycja Poznańska Giełda Fonograficzna odbędzie się znów w Domu Tramwajarza. Szykujemy sporo nowych tytułów, po raz pierwszy eksponowanych. Wstęp na giełdę jest bezpłatny. Poznańska Giełda fonograficzna to doskonała okazja, aby uzupełniać swoją kolekcję płyt, nabyć trochę nowych nagrań, powymieniać się krążkami, czy po prostu spotykać się i porozmawiać w przyjaznej atmosferze. Do udziału w giełdzie zapraszamy sprzedawców i wystawców związanych z szeroko rozumianą kulturą muzyczną.

Więcej informacji można znaleźć tutaj.

ERA JAZZU : Stanley Jordan & Poznań Jazz Project
9 listopada @ 19:00 – 22:00

Stanley Jordan cieszy się ogromnym uznaniem i spora popularnością, konsekwentnie ukazuje swą muzyczną osobowość, pełną otwartości na każdą ze stylistyk, niezwykłą artystyczna wyobraźnię, kreatywną wszechstronność i niekwestionowany indywidualizm. Czy to ogrywając klasyczne arcydzieła W.A.Mozarta, czy poszukując nowych skojarzeń poprzez pop-rockowe hity, jazzowe standardy i ultranowoczesne pomysły improwizacyjne. Koncert Stanley’a Jordana jest realizowany jako Poznań Jazz Project. Wybitny amerykański gitarzysta zaprosił do współpracy m.in. Poznań Jazz Philharmonic Orchestra – jedną z najważniejszych, polskich orkiestr jazzowych. W projektach realizowanych wcześniej przez Poznań Jazz Philharmonic Orchestra są koncerty z legendarnym skrzypkiem Jean-Luc Ponty’m, Leszkiem Możdżerem, Rosalie i Dagadaną. Teraz jedyny i niepowtarzalny koncert wraz z wybitnym, amerykańskim solistą, dla którego przygotowano m.in. orkiestrowe aranżacje jego wielkich przebojów. Stanley Jordan jest jedyny i niepowtarzalny ( solo lub z zespołem) i zawsze zabiera słuchaczy w przepiękną, muzyczna podróż.

Więcej informacji można znaleźć tutaj.

Muzyczny Stand-up Czesława Mozila
9 listopada @ 19:00 – 20:30

Jeden z najpopularniejszych współczesnych artystów Czesław Mozil wystąpi 9 listopada w Domu Tramwajarza z wyjątkowym projektem – połączeniem monodramu, stand – upu i koncertu. Czesław znany ze swojej charyzmy i nietuzinkowej osobowości poprowadzi nas przez przewrotną, słodko-gorzką i bardzo zabawną opowieść o patriotyzmie, emigracji i ojczyźnie, a także o codziennym życiu artysty.

Więcej informacji można znaleźć tutaj.

Bitamina / 09.11 / Poznań B17
9 listopada @ 19:30 – 23:00

Bitamina została założona przez Amara i Mateusza, a niedługo potem dołączył do nich Piotr. Niezwykle uzdolnieni i aktywni artystycznie na różnych polach przypadli sobie do gustu. Bitamina powstała z przyjaźni trojga ludzi i z miłości do muzyki. Słychać to dokładnie w tekstach oraz produkcji bitów. Wrażliwość, z jaką trafiają do słuchacza jest zaskakująca, a wyśpiewywane emocje każdy odczuwa bardzo osobiście.

Więcej informacji można znaleźć tutaj.

EAST: Sven Marquardt • Prurient live | Tama
9 listopada @ 23:00 – 10 listopada @ 06:00

“East” to instalacja audiowizualna, która powstała jako efekt współpracy Prurienta i Svena Marquardta. Idea projektu wywodzi się z kultury klubowej i jest próbą połączenia fotografii z językiem muzycznym.

Więcej informacji można znaleźć tutaj.

Niedziela 10 listopada 2019
Pożegnanie Helmutów
10 listopada @ 11:00 – 15:00

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Poznaniu oraz Klub Miłośników Pojazdów Szynowych serdecznie zapraszają na imprezę pożegnalną tramwajów niemieckich, wycofywanych z floty pojazdów poznańskiego MPK. Impreza rozpocznie się 10 listopada 2019 roku o godzinie 11:00 na terenie Zajezdni Madalińskiego.

Więcej informacji można znaleźć tutaj.

Spektakl „Kandydat” w Poznaniu
10 listopada @ 19:00 – 21:00

„Kandydat” to błyskotliwy komediodramat, który dotyka bardzo aktualnych problemów. Opowiada historię kandydata na urząd prezydenta (w tej roli Piotr Cyrwus) oraz jego trenerki (w którą wciela się Grażyna Wolszczak). Od samego początku kandydata poznajemy jako niekompetentnego i niekoniecznie inteligentnego człowieka, który łatwo ulega manipulacji oraz presji ze strony swojej partii. Jednakże dalszy ciąg zdarzeń rzuca nam zupełnie inne światło na całą sytuację. Zaczynają wypływać nowe, tajemnicze fakty z jego życia, które doprowadzają do…

Więcej informacji można znaleźć tutaj.

U Studni
10 listopada @ 19:00 – 22:00

Jeden z najlepszych w Polsce zespołów uprawiający balladę z umiejętnie dobranym tekstem i niebanalną oprawą muzyczną.

Swój najnowszy program opierają na wierszach Adama Ziemianina, wybitnego krakowskiego poety, a także na utworach autorstwa znakomitego poety z Gdyni , Krzysztofa Cezarego Buszmana oraz Oli Kiełb, Darka Czarnego i Ryszarda Żarowskiego. Mądra refleksja, afirmacja życia we wszystkich jego przejawach, liryka najwyższej próby i optymizm, to oprócz przepięknej harmonii głosów wokalistów i akompaniujących instrumentów dominanty przekazu i stylu wykonawczego U Studni.

Więcej informacji można znaleźć tutaj.

Oliver Koletzki / 10.11 / TAMA
10 listopada @ 23:00 – 11 listopada @ 06:00

Jeden z najbardziej utalentowanych i najpopularniejszych niemieckich DJ-ów. Założyciel prestiżowej wytwórni Stil vor Talent współodpowiedzialnej za sukces takich artystów jak HVOB czy David August. Pochodzi z Brunszwiku ale pierwsze poważne kroki w muzycznym świecie stawiał w Berlinie. Jego kariera nabrała tempa w 2005 roku po wydaniu w wytwórni Svena Vatha Cocoon singla „Der Muckenschwarn”. Od tego czasu Koletzki wydał sześć albumów.

Więcej informacji można znaleźć tutaj.

To oczywiście tylko część wydarzeń dostępnych w naszym kalendarium. Wszystkie można znaleźć tutaj.

mat. pras. / op. na

 

0 0 votes
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze