Poznań fot. UMP

Weekend w Poznaniu. Co robić w weekend? 22, 23 i 24 listopada 2019

Koncerty, spektakle i sporo kinowych propozycji. Sprawdź co ciekawego można robić w Poznaniu w nadchodzący weekend.
Piątek 22 listopada 2019
Tides From Nebula + ROSK | Poznań 22.11.2019
22 listopada @ 19:00 – 23:00

Po trzyletniej przerwie nasz najbardziej znany instrumentalny zespół powraca z nowym albumem, pierwszym nagranym w trzyosobowym składzie.

Więcej informacji można znaleźć tutaj.

Nocny Kochanek @B17 – Poznań
22 listopada @ 19:00 – 23:59

Nocny Kochanek to muzycznie klasyczny heavy metal inspirowany gigantami gatunku, co słychać na pierwszy rzut… ucha. Teksty zawierają specyficzny nocno-kochankowy humor i zazwyczaj opierają się na faktach, czasami nawet autentycznych…! Wykorzystując humor bazujący często na pastiszu, grach językowych i abstrakcji, Nocny Kochanek rysuje obraz polskiej subkultury metalowej z ogromnym dystansem do samych siebie oraz do wizerunku kojarzonego zazwyczaj z klasycznym heavy metalem.

Więcej informacji można znaleźć tutaj.

Tymon Tymański & 3/4 // Poznań //koncert premierowy “Paszkwile”
22 listopada @ 20:00 – 23:00

Płyta pt. “Paszkwile” to w istocie rzeczy solowy debiut Tymona Tymańskiego, trójmiejskiego kompozytora, tekściarza i scenarzysty. Głównym tematem albumu jest współczesna Polska i Polacy, opisani momentami bardziej poetycko, kiedy indziej szorstko i bezpardonowo. Choć Tymański sporo miejsca poświęca polityce i kwestiom społecznym, nie brakuje piosenek bardziej osobistych.

Więcej informacji można znaleźć tutaj.

Jarecki / 22.11 / Poznań
22 listopada @ 20:00 – 22:00

Szczere teksty, niepodrabialny wokal, sekcje instrumentalne i umiejętne łączenie gatunków – tak można opisać styl artysty. Na co dzień koncertuje z Grubson’em i Dj BRK; na koncie ma jednak współpracę z czołowymi przedstawicielami polskiej sceny muzycznej takimi jak: Ten Typ Mes, Flirtini, Ras, Krzysztof Zalewski, Bednarek i wielu innych.

Więcej informacji można znaleźć tutaj.

Irlandczyk | pokazy specjalne w Rialto
22 listopada @ 20:00 – 23:45

Robert De Niro, Al Pacino i Joe Pesci w nowym filmie Martina Scorsese „IRLANDCZYK”. Ta epicka saga przedstawia świat przestępczości zorganizowanej w powojennej Ameryce z perspektywy Franka Sheerana — weterana II wojny światowej, kanciarza i zabójcy na zlecenie, który miał okazję współpracować z najsłynniejszymi kryminalistami stulecia.

Więcej informacji można znaleźć tutaj.

Marek Majka i Obłędni
22 listopada @ 20:00 – 23:00

Najnowszy album grupy, zatytułowany „Spotaknie”, to zbiór wspólnie opracowanych piosenek, łączących bogate brzmienie instrumentalne z dobry, poetyckim tekstem!

Więcej informacji można znaleźć tutaj.

Otwarcie Festiwalu – Jam Audiowizualny
22 listopada @ 20:00 – 23:30

Serdecznie zapraszamy na Jam Audiowizualny, otwierający Festiwal Światłodźwięki 2019. Udział wezmą wszyscy artyści i zaproszeni goście festiwalu: Florence To (projekcje), Jago Chalcinska (projekcje), Martyna Kabulska (skrzypce), Basia Żach (projekcje), PhD Slavo Krekovič (elektronika), Ľubomír Slovinský (projekcje), Piotr Mełech (klarnet), Jarosław Majewski (kontrabas), Jacek Buhl (perkusja), dr hab. Patryk Piłasiewicz (kontrabas), Paweł Krupski (projekcje), Paweł Ernst (skrzypce), Cheslav Singh (fortepian), Jakub Królikowski (elektronika).

Więcej informacji można znaleźć tutaj.

Powrót do Przyszłości | Maraton trylogii w Kinie Muza
22 listopada @ 20:00 – 23 listopada @ 02:30

Z okazji okrągłej rocznicy 30-lecia premiery drugiej części trylogii ”POWRÓT DO PRZYSZŁOŚCI”, zapraszamy fanów i fanki z całej Polski do udziału w jubileuszowym maratonie. Wspólnie obejrzymy wszystkie części, udając się z Martym McFly’em i Doktorkiem Emmettem Brownem do lat 50. XX wieku, zwiedzimy na latającej deskorolce odległą przyszłość roku 2015, a także poznamy rzeczywistość Dzikiego Zachodu.

Więcej informacji można znaleźć tutaj.

Marka Własna | Simo&Biskup
22 listopada @ 22:00 – 23 listopada @ 05:00

Muzycznie zagramy miękko i przyjemnie. Obracać będziemy się wokół r’n’b, rapu i pokrewnych brzmień. Tym samym, szerokim łukiem omijamy dźwięki, wykręcone na syntezatorach tak mocno, że chciałyby przewiercić głowę na wylot.

Więcej informacji można znaleźć tutaj.

Sobota 23 listopada 2019
Katarzynka 2019
23 listopada @ 10:00 – 24 listopada @ 18:00

Coroczna wystawa makiet i modeli w Poznańskim Klubie Modelarzy Kolejowych. Zaprezentowane zostaną wszystkie makiety klubowe oraz makieta dydaktyczna.

Więcej informacji można znaleźć tutaj.

KATARZYNKI-parowozem i “PSZCZÓŁKĄ”wokół Poznania!
23 listopada @ 10:33 – 13:45

Zapraszamy na wyprawę niesamowitą! Skorzystamy z przejazdu łączonego różnymi środkami komunikacji publicznej. Pierwsza część podróży to przejazd planowym pociągiem pasażerskim ciągniętym przez zabytkowy parowóz z wolsztyńskiej parowozowni. Druga część trasy to wyprawa autobusem NEOPLAN 4009 pieszczotliwie zwanym “PSZCZÓŁKĄ”. Autobusy tego typu jeszcze dekadę temu były standardowymi pojazdami Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Poznaniu.

Więcej informacji można znaleźć tutaj.

Degas. Umiłowanie Perfekcji | w Rialto
23 listopada @ 15:00 – 16:45

Ta wystawa na ekranie przenosi widza z paryskich ulic na wspaniałą wystawę w Fitzwilliam Museum w Cambridge, której obszerna kolekcja dzieł Degasa jest najbardziej reprezentatywna w Wielkiej Brytanii. Dzięki zapewnieniu twórcom filmu wyjątkowego dostępu do rzadkich i różnorodnych dzieł, ten reportaż opowiada fascynującą historię dążenia Degasa do doskonałości poprzez eksperymentowanie z nowymi technikami, ale i poprzez nauki zaczerpnięte z doświadczeń dawnych mistrzów.

Więcej informacji można znaleźć tutaj.

Lipali ‘Promocja Nowego Albumu’ / 23.11 / U Bazyla
23 listopada @ 19:00 – 22:00

Zespół Lipali zaprasza na trasę koncertową promującą najnowszą płytę zespołu “Mosty, rzeki, ludzie”, która ukaże się 22 listopada!

Więcej informacji można znaleźć tutaj.

Bromance / Michał Przybyła, Dominik Więcek / 23 XI
23 listopada @ 19:00 – 20:30

Spektakl jest próbą zmierzenia się ze stereotypem „prawdziwego mężczyzny” w celu ukazania wielu wariantów męskości. Co za tym idzie przekraczania granic stereotypu i ponownego definiowania tożsamości męskiej, widzianej w szerszym aspekcie i nie wykluczającej postaw odbiegających od wyuczonej normy. Szukamy odpowiedzi na pytanie, w jaki sposób zostawić mężczyznom w przestrzeni publicznej nieformalne prawo do przejawów czułości czy sentymentalności, bez obawy o bycie posądzonym o śmieszność, czy słuchanie krytycznych uwag o niemęskim zachowaniu.

Więcej informacji można znaleźć tutaj.

Wczasy + Cudowne Lata / 23.11 / Poznań
23 listopada @ 20:00 – 22:00

Trasa „Pożegnanie z Zawodami” to być może ostatnia okazja, by posłuchać głośnej płyty „Zawody” w całości na żywo w warunkach klubowych i zobaczyć duet Wczasy na scenie w sportowych strojach. Po serii jesiennych koncertów zespół planuje przystopować z koncertowaniem i skupić się na pracy nad kolejną płytą.

Więcej informacji można znaleźć tutaj.

Niedziela 24 listopada 2019
Kraina miodu – przedpremiera w Pałacowym
24 listopada @ 17:15 – 19:00

50-letnia Hatidze mieszka z chorą matką w opustoszałej macedońskiej wiosce, bez dróg, prądu i bieżącej wody. Hoduje pszczoły i jest ostatnią z linii niezależnych pszczelarzy, którzy sprzedają miód w małych partiach. Handluje nim w najbliższym mieście, oddalonym od jej domu o cztery godziny drogi. Codziennie chodzi po zboczu wzgórza, aby sprawdzić swoje ule. Kocha pszczoły, zaklina je śpiewem, delikatnie manewrując plastrami miodu, bez kombinezonu, siatki na twarzy lub rękawiczek. Żyje tradycyjnie, w zgodzie z naturą. Jednak pewnego dnia do jej okolicy wprowadza się wielodzietna rodzina. W jej życie wkradają się wrzeszczące dzieci, ryczące krowy i silniki. Nowi sąsiedzi również hodują pszczoły, ale traktują miód i pszczoły zgoła inaczej. Tradycję zastępują twardy biznes i maksymalna eksploatacja. Hatidze czuje, że to, czego nie da się zmienić, należy zaakceptować. Jednak nowi przybysze mogą poważnie zagrozić jej życiu oraz ulom, które posiada…

Więcej informacji można znaleźć tutaj.

Paweł Izdebski / Poznań / 24.11 / Niewiarygodny Tour
24 listopada @ 18:30 – 22:30

Razem ze swoim zespołem promować będą nadchodzący album pt. “@strach” przedpremierowym koncertem dla fanów z Wielkopolski.

Więcej informacji można znaleźć tutaj.

Katarzyna Nosowska – Zmalowane Wrota / Poznań/ 24.11
24 listopada @ 19:00 – 21:00

Czy Katarzyna Nosowska po tym, jak wygrała w Instagrama z profesjonalnymi influencerami, stała się najbardziej poczytną autorką książek w 2018 roku i zaczęła rapować na płycie „BASTA”, może czymś jeszcze zaskoczyć? Okazuje się, że tak. Artystka znowu wymyka się ramom, aby w wyjątkowy sposób, po raz kolejny podzielić się ze światem swoją wrażliwością. Już tej jesieni Katarzyna Nosowska stanie sama na scenie i będzie do Was gadać.

Więcej informacji można znaleźć tutaj.

To tylko część wydarzeń, która odbędzie się w Poznaniu w nadchodzący weekend. Wszystkie można znaleźć tutaj.

mat. pras. / op. NA

 

0 0 votes
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze