Weekend w Poznaniu. Co robić w Poznaniu w weekend? 6, 7 i 8 grudnia

Poznań Ice Festival fot. Karolina Adamska
Sporo koncertów, pokazy filmowe oraz przede wszystkim – Poznań Ice Festival. W ten weekend atrakcji nie zabraknie!
Piątek 06 grudnia 2019
Paluch • Czerwony Dywan • Poznań 06.12.2019
6 grudnia @ 19:00 – 22:00

Czerwony Dywan to trzynasty solowy album Palucha. Krążek zaledwie trzy tygodnie po premierze okrył się podwójną platyną! Lirycznie w dużej mierze album skupia się na świecie showbiznesu i wszechobecnej potrzebie atencji, która występuje już nie tylko wśród kolegów z branży ale dotyczy całego dzisiejszego pokolenia. Nie zabraknie jednak lżejszych numerów takich singlowa “Spłata” na bicie Julasa czy osiedlowych bengerów jak teledyskowy “Mój Kościół” produkcji APmg.

Więcej informacji można znaleźć tutaj.

Dorota Miśkiewicz & Marek Napiórkowski
6 grudnia @ 19:00 – 20:30

Wyjątkowy, świąteczny repertuar i niezwykła fuzja muzycznych osobowości. Koncert jednej z najciekawszych polskich wokalistek oraz numeru jeden polskiej gitary, który pokazuje, jak wiele może się dziać na scenie i w dźwiękach przy użyciu dwóch podstawowych instrumentów: gitary i głosu! W programie koncertu znajdą się zarówno utwory z autorskiego repertuaru Doroty Miśkiewicz, wpisujące się w zimową atmosferę, jak i piosenki typowo świąteczne.

Więcej informacji można znaleźć tutaj.

Luboń | Kabaret Skeczów Męczących – Najśmieszniejszy
6 grudnia @ 19:00 – 21:00

„Najśmieszniejszy” to niemal dwugodzinne spotkanie z zupełnie nowymi postaciami wprost z doskonale znanego i uwielbianego przez Was świata humoru KSM. Premierowe wcielenia Jarka, Marcina, Karola i Michała przeniosą Was do historii pozornie absurdalnych i niemożliwych, a tak naprawdę opowiadających o naszej codzienności pełnej odniesień do bieżących wydarzeń z kraju i ze świata.

Więcej informacji można znaleźć tutaj.

Kwiat Jabłoni | Dom Tramwajarza
6 grudnia @ 19:00 – 20:30

Kwiat Jabłoni to bratersko-siostrzany duet folkowy. W ich repertuarze dominują polskie, autorskie piosenki o intrygujących tekstach i porywającej warstwie muzycznej łączącej akustyczne instrumenty z elektroniką. Pomysł na nietypowe zestawienie mandoliny z fortepianem i dwoma wokalami został zaczerpnięty z nowego projektu amerykańskich muzyków: Brada Mehldau’a i Chrisa Thile.

Więcej informacji można znaleźć tutaj.

Dr Misio + support – 6 XII, Poznań
6 grudnia @ 19:00 – 23:30

Dr Misio gra ostrego rock&roll’a. Solidne brzmienie, ciężkie riffy, znakomite mądre teksty Krzysztofa Wargi oraz Marcina Świetlickiego, a także brak muzycznego kompromisu sprawiają, że to nowa i oryginalna propozycja nie tylko dla fanów rocka, ale przede wszystkim ludzi poszukujących w sztuce intelektualnych wrażeń i refleksji, otwartych na formę i nie stroniących od wspólnej, niemalże rytualnej zabawy.

Więcej informacji można znaleźć tutaj.

European Cinema Night | Boże Ciało + spotkanie po filmie
6 grudnia @ 19:00 – 21:00

W ramach wspólnego świętowania bogactwa i różnorodności europejskiej kinematografii, zapraszamy na pokaz filmu ”BOŻE CIAŁO” Jana Komasy, po którym odbędzie się spotkanie z Tomaszem Ziętkiem, odtwórcą jednej z głównych ról.

Więcej informacji można znaleźć tutaj.

Poznań | Polska Noc Kabaretowa 2019
6 grudnia @ 20:00 – 23:30

Zapraszamy w najśmieszniejszą podróż Waszego życia! Na niezwykłym pokładzie PNK2019 wyruszamy w poszukiwaniu humoru świata. Niezastąpiony przewodnik – Kabaret Nowaki zadba o to, aby było różnorodnie, dynamicznie i all inclusive. W drogę zabiorą się z nami najodważniejsi odkrywcy humoru świata: Kabaret Moralnego Niepokoju, Kabaret Skeczów Męczących, Igor Kwiatkowski, Kabaret Smile i Kabaret K2.

Więcej informacji można znaleźć tutaj.

Kobosil | Tama
6 grudnia @ 23:59 – 7 grudnia @ 07:00

Kobosil jest uważany za jednego z najszybciej rozwijających się DJ-ów i producentów techno. Urodzony i wychowany w robotniczej dzielnicy Berlina, ukształtował swoją muzyczną estetykę w oparciu o energię EBM, noise’u i industrialu. Oprócz regularnych wydań w wytwórni Berghain – Ostgut Ton, prowadzi również własną markę R-Label Group, którą wykorzystuje jako platformę do promowania wschodzących berlińskich producentów, wpuszczając do muzyki elektronicznej powiew buntowniczego, ekstatycznego mroku.

Więcej informacji można znaleźć tutaj.

Sobota 7 grudnia 2019
Poznań Ice Festival 2019 | Festiwal Rzeźby Lodowej w Poznaniu
7 grudnia @ 11:00 – 18:00

Jedno z najbardziej popularnych wydarzeń tej zimy. Uczestnicy z całego świata będą tworzyć z brył lodu, rzeźby. Wszystko odbędzie się na Starym Rynku.

Poznań Ice Festival. Kiedy się odbędzie?

Więcej informacji można znaleźć tutaj.

V Jarmark Świąteczny na Rynku Wildeckim
7 grudnia @ 16:00 – 20:00

Tak, jak w ubiegłych latach, w samym środku gorączki przedświątecznych zakupów, bądźmy razem w to jedno popołudnie – zatrzymajmy się w codziennym biegu przy gorącej herbacie, dźwiękach świątecznych melodii, rozkoszując się przysmakami lokalnych mistrzów kuchni.

Spotkajmy się, porozmawiajmy ze sobą, pośpiewajmy kolędy (cóż, że wcześnie!). Pobądźmy chwilę razem na ryneczku, przez który zwykle przebiegamy przy okazji zakupów, może spotkamy sąsiada, z którym nie ma czasu zwykle porozmawiać? Przyprowadźmy dzieci – będą dla nich specjalne atrakcje. Może znowu odwiedzi nas Św. Mikołaj?

Więcej informacji można znaleźć tutaj.

Daria Zawiałow Official Event, Tama, 7.12.2019
7 grudnia @ 18:00 – 22:00

Pierwsza odsłona trasy Helsinki Tour szybko się skończyła pozostawiając po sobie spory niedosyt. Większość koncertów się wyprzedała i nie wszyscy chętni mieli szansę usłyszeć „Helsinki” w koncertowej odsłonie. Daria postanowiła wyjść temu niedosytowi naprzeciw:

„Zapraszam Was na 2 część trasy koncertowej promującej mój nowy album ”Helsinki”. Wraz z zespołem szykujemy dla Was coś mega specjalnego! Wystąpimy tylko w kilku Polskich miastach, w dużych salach, gdzie będziemy mieli możliwość, zaprezentować Wam nie tylko te piosenki, które jeszcze nie były przez nas grane w wersjach live, ale także nowości oraz widowiskowe wizualizacje świetlne!

Więcej informacji można znaleźć tutaj.

Szanta Claus Festiwal XIV – Koncert główny
7 grudnia @ 19:00 – 23:00

Punktualnie o godz. 19:00 uroczyście rozpoczniemy główny koncert czternastej edycji Szanta Claus Festiwal.

Wystąpią:
– Marek Szurawski “Muzyka Mórz i Oceanów”,
– Ryszard Muzaj,
– Majtki Bosmana,
– Grupa Trzymająca Ster,
– Kamil Badzioch & Agnieszka Gładyszak-Knychała,
– NIEZBĘDNY BALAST (laureaci konkursu Szanta Claus Festiwal XIII).

Więcej informacji można znaleźć tutaj.

Niedziela 8 grudnia 2019
Dzieciaki w Tramwajarzu | “Takich Świąt jeszcze nie było”
8 grudnia @ 15:00 – 17:00

Dyzio i Zyzia to rodzeństwo, w którym Dyzio ciągle marudzi, na wszystko mówi nie i nic mu się nie podoba. Nie lubi śniegu, nie podoba mu się choinka i nie wierzy w Świętego Mikołaja. Tak rozpoczyna się szereg perypetii świątecznych. Dyzio po długich namowach piszę na wszelki wypadek list do Świętego Mikołaja, pomaga sprzątać, przy okazji wyjadając świąteczne cukierki Zyzi.

Więcej informacji można znaleźć tutaj.

Andrzej Poniedzielski
8 grudnia @ 16:00 – 19:00

Jak zwykle dużo inteligentnego humoru, satyry i piosenki!

Więcej informacji można znaleźć tutaj.

Pozory mylą / Poznań / 08.12.2019
8 grudnia @ 16:00 – 21:00

POZORY MYLĄ to opowieść o pisarzu Shermanie, który pod pseudonimem napisał pierwszą książkę i odniósł sukces. Ponieważ jest nieśmiały, z gatunku histeryków o zaniżonej samoocenie, prosi aby w publicznej promocji zastąpił go przebojowy, przystojny przyjaciel Matt. Niestety, jak to w farsach bywa, nic nie układa się tak jak zaplanowano. Kolejne postacie powodują zabawne sytuacje i zwroty akcji.

Więcej informacji można znaleźć tutaj.

Dziadek do Orzechów-Narodowy Balet Kijowski //Poznań
8 grudnia @ 18:00 – 20:00

W wigilię Bożego Narodzenia po zaśnieżonych ulicach małego niemieckiego miasteczka w pośpiechu biegną do domu prezydenta Zilberhausa odświętnie ubrani goście. Wśród przechodniów i Drosselmeyer – starszy radca sądu, wynalazca i mistrz zabawek. On przygotował wspaniałe bożonarodzeniowe prezenty dla dzieci Zilberhausa – jego chrześniaków Maszy i Fritza. Jednak szczęśliwe oczekiwanie na Boże Narodzenie dla Drosselmeyera przytłoczone jest lękiem: w sposób tajemniczy zniknęła jeden z lalek – Król Myszy…

Więcej informacji można znaleźć tutaj.

To tylko część z wydarzeń, która odbędzie się w nadchodzący weekend w Poznaniu. Wszystkie można znaleźć tutaj.

mat. pras. / op. as

Podziel się:

Ostatnio dodane: