Weekend w Poznaniu. Co robić w Poznaniu w weekend? 4, 5 i 6 października 2019

Mrozu nad Wartą fot. Sławek Wąchała
Roksana Węgiel, Ten Typ Mes, GrubSon, Budka Suflera, Acid Drinkers, Łydka Grubasa, Nosowska i… Verba. Takiego weekendu pod względem muzyki dawno już w Poznaniu nie było.
Piątek 04 października 2019
Roksana Węgiel: The X Tour Roxie / Poznań
4 października @ 18:00 – 19:30

W miesiącu poprzedzającym organizację Junior Eurovision Song Contest w Polsce, Roksana Węgiel wyruszy w swoją pierwszą trasę koncertową, odwiedzając osiem miast: Poznań, Katowice, Kraków, Opole, Wrocław, Warszawę, Rzeszów i Gdańsk. Roksana dla swoich fanów przygotowała wiele niespodzianek, które światło dzienne ujrzą na premierowej odsłonie koncertów promujących jej debiutancki album. Jedno jest pewne: sceniczne wcielenie Roksany Węgiel nikogo nie pozostawi obojętnym!

Więcej informacji można znaleźć tutaj.

Roast AdBustera!
4 października @ 18:00 – 22:00

Podczas otwarcia sezonu w Klub 9stóp, na wspólnej scenie spotkają się komicy z całej Polski, oraz znani i lubiani youtuberzy, żeby zrobić konfrontację poczucia humoru jedynej w swoim rodzaju i niepowtarzalnej gwiazdy jaką jest AdBuster, w roaście na który Stolica Wielkopolski czekała!

Więcej informacji można znaleźć tutaj.

Ten Typ Mes & Emil Blef / 4.10 / U Bazyla, Poznań
4 października @ 19:00 – 23:30

Ten Typ Mes i Emil Blef w Klub u Bazyla zagrają dwa koncerty podczas jednej imprezy! Dwa? Nawet dwa i pół – bo poza solowymi kawałkami nie zabraknie wspólnych numerów – od legendarnego “Listu” po najnowsze “Bloki”. I to wszystko z live bandem!

Ten Typ Mes i Emil Blef to żywe legendy polskiej sceny hip-hopowej, które wciąż zaskakują, dostarczając nowych emocji. Od ponad dekady nie było okazji zobaczyć obu raperów podczas wspólnej trasy koncertowej i nie wiadomo, czy taka możliwość kiedykolwiek znów nastąpi!

Więcej informacji można znaleźć tutaj.

Śródka na JAZZowo – w Międzynarodowy Dzień Muzyki
4 października @ 19:00 – 22:00

W tym roku mija 5 lat od niezapomnianego “Koncertu na Starą Kamienicę” a 4 od odsłonięcia muralu “Opowieść Śródecka z trębaczem na dachu i kotem w tle”, dlatego chcemy spotkać się i wspólnie wsłuchiwać się jak muzyka otula Śródkę.

Wystąpią Mateusz Cofta, Benedykt Cofta oraz Masterbrass. Ponadto w Roku Komedy muzykę tego kompozytora przypomną nam Filip Chojnacki – pianino, Kacper Krupa – saksofon tenorowy, Szymon Wieczorkiewicz – kontrabas, Dawid Wirmański – perkusja.

Więcej informacji można znaleźć tutaj.

GrubSon • Sentymentalnie Tour • Poznań
4 października @ 19:30 – 21:00

„Sentymentalnie Tour” to wydarzenie przedstawiające utwory GrubSona w wyjątkowej oprawie muzycznej.
Z myślą o słuchaczach, którzy byli z Artystą od początku i razem z nim przechodzili przez kolejne etapy w życiu, powstał pomysł specjalnej trasy jesiennej.

Razem z Wami GrubSon będzie świętować podsumowanie 15 lat działalności artystycznej oraz 10-lecie od daty wydania debiutanckiego albumu “O.R.S”.

Więcej informacji można znaleźć tutaj.

Sobota 5 października 2019
Lech Poznań – Wisła Kraków
5 października @ 17:30 – 19:30

Tym razem Lech Poznań podejmie na swoim boisku Wisłę Kraków. Czy Kolejorzowi uda się zgarnąć komplet punktów?

Więcej informacji można znaleźć tutaj.

Łyko//Nohono
5 października @ 19:00 – 22:00

ŁYKO, świeże spojrzenie na alternatywne, rockowe dźwięki. Jak sami przyznają, grają piosenki o swoich tęsknotach, swoich bolączkach i planach, o rzeczywistości, która otacza nas wszystkich, o marzeniach małych i dużych. Czasem zabawnie i zjadliwie, czasem zupełnie poważnie, zawsze szczerze.

Więcej informacji można znaleźć tutaj.

Budka Suflera “45 lat! Powrót do korzeni” – Poznań
5 października @ 19:00 – 22:00

Siedem miast, największe sale koncertowe, ponad sto tysięcy widzów. To najlepsza forma na świętowanie 45-lecia pracy artystycznej Zespołu. Cztery dekady wypełnione przebojami Budki. To stos nagród, niezliczone hity na listach przebojów, 15 studyjnych albumów i tysiące koncertów na całym świecie. Zapowiadająca powrót trasa koncertowa to niewątpliwie jedno z największych wydarzeń muzycznych 2019 roku nie tylko dla fanów kapeli, ale także dla wszystkich, którzy kiedykolwiek nucili utwory jednego z najbardziej utytułowanych polskich zespołów.

Więcej informacji można znaleźć tutaj.

XXX-lecie Acid Drinkers na Zamku
5 października @ 19:00 – 23:00

Acid Drinkers mają już 30 lat! Z tej okazji zapraszamy 5. października na niezwykły koncert, który odbędzie się w Centrum Kultury ZAMEK w Poznaniu. Pojawią się też goście.

7 maja 1989 roku – tę datę uznaje się za początek Acid Drinkers. Dlaczego? Tego dnia zespół w składzie z Titusem, Popcornem, Ślimakiem i Litzą zagrał pierwszą próbę. Trzy i pół miesiąca później (28. sierpnia) pierwszy raz wystąpił na scenie podczas festiwalu Metal Madness na wrocławskiej Wyspie Słodowej. To zamierzchłe początki. Kolejne trzydzieści lat zleciało jak z bicza trzasł – trach i mamy 2019 rok!

Więcej informacji można znaleźć tutaj.

Łydka Grubasa / CZZK / Mescalero – Poznań – U Bazyla
5 października @ 20:00 – 23:50

Ta trasa to podziękowanie dla Was i podsumowanie naszej dotychczasowej działalności, okraszone wieloma muzycznymi wygłupami. Niedługo wbijamy do studia i nagrywamy dla Was całkiem nowe kawałki. Ale – póki co – zapraszamy na koncerty.

Więcej informacji można znaleźć tutaj.

Nosowska – koncert na 16 urodziny Starego Browaru
5 października @ 20:00 – 21:10

Kłopotliwe jest przedstawianie Katarzyny Nosowskiej w kilku zdaniach. To artystka, która musi wynajmować sporych rozmiarów magazyn, by pomieścić wszystkie statuetki i dyplomy dla najlepszej polskiej wokalistki i autorki tekstów. Jak to możliwe, że tak skromna, unikająca tłumów dziewczyna zdominowała naszą scenę? Odpowiedź jest prosta: talent i pracowitość.

Więcej informacji można znaleźć tutaj.

VERBA w Poznaniu !
5 października @ 22:00 – 6 października @ 03:00

Bilety w przedsprzedaży 20PLN
W dniu imprezy 30PLN

Klub czynny od 15:00
Bramka od 22:00
Koncert ok. 24:00
After do 3:00

Więcej informacji można znaleźć tutaj.

Niedziela 6 października 2019
Dirty Dancing po latach
6 października @ 16:00 – 17:30

Zapraszamy na wieczór wspomnień, podczas którego para głównych bohaterów ujęta jest w czasach filmowych oraz dzisiejszych, aktualnych. Zastanawiało cię jak potoczyły się dalsze losy Baby, Penny i Johnnego?

Więcej informacji można znaleźć tutaj.

Festiwal ¿Qué Pasa?: Ból i blask
6 października @ 16:00 – 18:00

Głównym bohaterem filmu jest Salvador Mallo (Banderas), kultowy hiszpański reżyser, który stroni od mediów i usilnie strzeże swojej prywatności. Mężczyzna odnajduje po latach osoby, które wywarły największy wpływ na jego życie, oraz przeżywa na nowo najważniejsze momenty ze swojej przeszłości. Wraca do dzieciństwa, gdy wraz z rodzicami w poszukiwaniu dobrobytu przenieśli się do małego miasteczka. Przywołuje obrazy swojej pierwszej namiętności, pierwszej wielkiej miłości i bólu rozstania. Wspomina spotkanie z kinem, które na lata stało się sensem jego życia. Powracając do najintensywniejszych doświadczeń minionych lat, Salvador odnajduje siłę, by zmierzyć się z teraźniejszością. Czy uda mu się zamknąć niedokończone sprawy z przeszłości, które burzą jego poukładaną codzienność?

Więcej informacji można znaleźć tutaj.

Gramy dla Skowrona! <3
6 października @ 18:00 – 22:00

Wesprzyjcie nas biorąc udział w wydarzeniu – gramy dla Kuby i dla Was! Poświęciliśmy całe życie dla muzyki, a największym szczęściem jest dla nas dzielenie się nią z publicznością.
Pokażmy Światu, że to co robimy ma sens! Wesprzyjmy naszego przyjaciela w walce o zdrowie!

Więcej informacji można znaleźć tutaj.

To tylko część wydarzeń, które odbędą się w tym tygodniu w Poznaniu. Całość można znaleźć tutaj.

mat. pras. / NA

 

Podziel się:

Ostatnio dodane: