Weekend w Poznaniu. Co robić w Poznaniu w weekend? 13, 14 i 15 grudnia 2019

Krzysztof Zalewski solo, spektakle, filmy oraz… nocne zwiedzanie poznańskiej Fary. To kolejny weekend podczas którego nie będzie można narzekać na nudę.
Piątek 13 grudnia 2019
Podziemia Fary Poznańskiej w blasku świec, 46 miejsc na piątek
13 grudnia @ 17:00 – 14 grudnia @ 18:00

Stowarzyszenie Pasjonaci Podziemi serdecznie zaprasza na ostatnią w tym roku możliwość zobaczenia podziemi kościoła farnego w Poznaniu.

Mamy dodatkowy termin w piątek, 13 grudnia, godz. 17. Miejsc obecnie 46.
Wejściówka normalna 10 zł,ulgowa 5 zł.

Więcej informacji można znaleźć tutaj.

Bieguny. Dialogi młodych: INNY
13 grudnia @ 18:00 – 21:00

Projekt Bieguny. Dialogi młodych ma na celu motywować młodych twórców do intensywnej pracy, autorefleksji i dyskusji.

Problemem do rozważań w tej edycji był drugi człowiek, czyli jak u Emmanuela Levinasa INNY. Drugi człowiek, ale i obca osoba. Słowo zawiera bowiem w sobie więcej niż jedno znaczenie. INNY to nie ja, czyli ten drugi, ale INNY to również przybysz, odmieniec, obcy… W dzisiejszych czasach stajemy wobec dramatycznych reakcji na inność, sprawdzamy własną i cudzą tolerancję i otwarcie na INNEGO.

Więcej informacji można znaleźć tutaj.

„Drugi spektakl” w reż. Anny Karasińskiej
13 grudnia @ 18:00 – 19:15

Drugi spektakl to symulacja relacji między aktorami a widzami. Twórcy budują mechanizm spektaklu tak, aby uruchomić w widzach autorefleksję. Od czego zależy percepcja spektaklu? Czym jest uwarunkowane doświadczenie teatralnej wspólnoty? Jak uzyskać przepływ energii miedzy sceną a publicznością?

Więcej informacji można znaleźć tutaj.

Plastic / Out Of Control Tour /Poznań
13 grudnia @ 19:00 – 22:00

PLASTIC to formacja, która od lat konsekwentnie tworzy swój własny muzyczny przekaz. To zespół i duet producencki: Agnieszka Burcan i Paweł Radziszewski.

Grają z pozytywnym, energetycznym przesłaniem. Styl Plastic to charakterystyczne połączenie elementów akustycznych i elektronicznych, współczesnych i retro. Ich muzyka określana jako alternatywny pop lub electropop, jednak nieco wymyka się konkretnej klasyfikacji. Nazywani są też polskim prekursorem nowego nurtu muzyki elektronicznej.

Więcej informacji można znaleźć tutaj.

Renata Przemyk / 13.12 / Blue Note / Poznań
13 grudnia @ 20:00 – 22:00

Po rewelacyjnie przyjętym wiosennym koncercie Renaty Przemyk artystka wraca do Poznania pod koniec 2019 roku. Usłyszycie największe przeboje w kameralnych akustycznych wersjach. Jak zawsze możecie liczyć na klimatyczny koncert i dobrą zabawę.

Więcej informacji można znaleźć tutaj.

JazZamek #27 MITCH & MITCH w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu
13 grudnia @ 20:00 – 22:00

Wygląda na to, że Mitch & Mitch nie przebiją swojej legendy. Po 17 latach grania mają na koncie 7 płyt długogrających nagranych w duecie, kwintecie, oktecie, nonecie, tentecie, a nawet jako orkiestra i chór. Współpracowali z tuzami scen krajowych i zagranicznych, grali wszędzie, zrobili wszystko. Występowali w miejscach mieszczących 10, 100, 1000 i 10000 osób, wszędzie pozostawiając publiczność w stanie skupienia i/lub radości.

Więcej informacji można znaleźć tutaj.

Winter Music Festival 3 Stary Dworzec Kolejowy Poznań
13 grudnia @ 20:30 – 14 grudnia @ 05:00

Po raz trzeci powracamy z naszym zimowym festiwalem do stolicy Wielkopolski. Bogatsi w bagaż dwóch poprzednich edycji postaramy się i tym razem nie zawieść waszych oczekiwań. Oficjalnie informujemy że, zakontraktowanych zostało 13 artystów, którzy gwarantują najwyższy poziom doznań muzycznych. Piątek trzynastego więc nie mogło być inaczej.

Więcej informacji można znaleźć tutaj.

Stand-up Marcin Zbigniew Wojciech Nowy program w Poznaniu
13 grudnia @ 20:30 – 22:00

Marcin Zbigniew Wojciech-Człowiek trojga imion, z czego jedno jest nazwiskiem. Kwintesencja określenia: “pozytywny wariat.” Żywioł sceniczny i znana w całej Polsce dusza towarzystwa. Komik, kabareciarz, stand-up’er. Występuje na scenie od 10 lat.

Więcej informacji można znaleźć tutaj.

WIR: Marcel Dettmann | Tama
13 grudnia @ 23:00 – 14 grudnia @ 06:00

WIR nie jest zwykłą serią imprez. To święto muzyki klubowej, na które ściągamy do Tamy elitę światowej elektroniki.

Gościem ósmej edycji WIRu będzie MARCEL DETTMANN, jedna z najbardziej wpływowych osób na współczesnej scenie techno, DJ i producent związany z berlińskim Berghain od samego początku jego istnienia. Line-up zamykają nasza rezydentka, Joana oraz dobrze Wam znany Deas.

Więcej informacji można znaleźć tutaj.

Sobota 14 grudnia 2019
Winyl za 5 / Świąteczne Targi Płyt / Kino Muza
14 grudnia @ 12:00 – 18:00

Tysiące Winyli oraz płyt CD w wyjątkowych cenach, rzadkie wydawnictwa oraz egzemplarze kolekcjonerskie, to wszystko i jeszcze więcej spotkacie w Kino Muza w Poznaniu 14 grudnia.

Więcej informacji można znaleźć tutaj.

Razem ku nadziei – koncert charytatywny
14 grudnia @ 13:30 – 21:00

Zagramy dla dwóch chorych z Poznania – Norberta Dąbrowskiego oraz Bartosza Judzina. Norbert od 4 lat zmaga się z naczyniakowatością limfatyczną i hiperinsulizmem, natomiast Bartosz choruje na ostrą białaczkę limfoblastyczną.

Więcej informacji można znaleźć tutaj.

Dødheimsgard, Bölzer + BoP, Matterhorn / 14 XII / Poznań
14 grudnia @ 18:30 – 23:00

Knock Out Productions prezentuje koncert Dodheimsgard i Bölzer w Poznaniu! Wraz z nimi, na scenie wystąpią także Blaze of Perdition oraz Matterhorn.

Zespół Dodheimsgard to norweska grupa, która obchodzi w tym roku 25-lecie swojej działalności. Ich ostatnia płyta – „A Umbra Omega”, wydana została w 2015 roku, nakładem Peaceville Records.

Więcej informacji można znaleźć tutaj.

Silent Disco na Poznańskim Betlejem 2019 STARY RYNEK
14 grudnia @ 19:00 – 22:00

Będzie zimno rześko, ale wierzymy że wasze gorące serca i taniec rozgrzeją tę imprezę do czerwoności. Weźcie ze sobą znajomych, doskonały nastrój i ubierzcie się odpowiednio do pogody.

Więcej informacji można znaleźć tutaj.

The Dumplings – Poznań | Trasa Przykro Mi
14 grudnia @ 20:00 – 23:00

Przez ostatnie 6 lat graliśmy i nagrywaliśmy dla Was bez przerwy. Dziękujemy, że ciągle z nami jesteście i nas wspieracie w tym co robimy.

Teraz postanowiliśmy chwilkę odetchnąć i zrobić dłuższą przerwę, pozbierać nowe doświadczenia i wrócić ze zdwojoną siłą!!!
Ale zanim to nastąpi zapraszamy na naszą ostatnią trasę: PRZYKRO MI. Naładujemy Was ogromem energii na kolejne lata bez nas! Przybywajcie!!!

Więcej informacji można znaleźć tutaj.

„O mężnym Pietrku i sierotce Marysi. Bajka dla dorosłych”
14 grudnia @ 20:00 – 21:30

O czym pisałaby Maria Konopnicka, gdyby żyła w dzisiejszych czasach? Co zawierały listy spalone przez jej córki? Co jest zapisane w rytmie jej wierszy?

Więcej informacji można znaleźć tutaj.

Kochamy lata 2000-ne I Gość specjalny: Gregory
14 grudnia @ 21:00 – 15 grudnia @ 04:00

Przypomnimy sobie największe hity dyskotek rumuńskich, czyli
O-Zone, Yarabi, Morandi, Inna, Akcent

Największe przeboje zespołów ze Szwecji
Velvet, September, Alcazar, Danny (If Only You, Tokio), Mans Zelmerlow (Maniac, Brother or Brother)

Nie zabraknie przebojów takich twórców jak

Ida Corr, Fedde Le Grand, Eric Prydz, Danzel, Pakito, ATC, Global DeeJays, Kate Ryan, Mabel, Master Blaster, Shakira, Pitbull, Rihanna, VINYLSHAKERZ i inni.

Więcej informacji można znaleźć tutaj.

Niedziela 15 grudnia 2019
Kamp! w Tamie – 15.12 / Live Tour
15 grudnia @ 18:00 – 21:00

KAMP! wraca do formuły full live act’ów. Po ostatniej płycie “Dare”, szybko okazało się, że większości tych utworów nie da się przełożyć na materiał koncertowy. Po krótkiej frustracji zespół zdecydował się na zmiany. Przez ostatnie dwa lata ewoluował ich sposób konsumowania muzyki i gromadziła się w nich potrzeba przekazania swojej pasji do muzyki klubowej w szczery i mocny sposób.

Więcej informacji można znaleźć tutaj.

Janek Traczyk – koncert nastrojowy w Poznaniu!
15 grudnia @ 18:00 – 20:00

Koncert nastrojowy Janka Traczyka przy dźwiękach pianina to idealna okazja, aby oderwać się od codziennego pędu i spotkać ze sztuką w żywej postaci. Wokalista potrafi wywołać wśród publiczności zarówno łzy śmiechu jak i wzruszenia. To będzie wieczór pełny pięknych emocji.

Więcej informacji można znaleźć tutaj.

Zalewski Solo Act / Poznań / 15.12.2019
15 grudnia @ 19:00 – 20:30

W przypadku Krzysztofa Zalewskiego określenie „człowiek orkiestra” trudno uznać za frazes. Artysta nie stroni od muzycznych eksperymentów. Jednym z efektów tych poszukiwań jest formuła Solo Act’u – koncertu, podczas którego Krzysztof bierze sam we władanie wszystkie instrumenty znajdujące się na scenie, m.in. bębny, gitarę elektryczną, gitarę akustyczną, szereg instrumentów klawiszowych, bas, ksylofon i przeszkadzajki – loopuje je i nagrywa na żywo, tworząc szczególną muzyczną rzeczywistość.

Więcej informacji można znaleźć tutaj.

To tylko część wydarzeń, która odbędzie się w Poznaniu w nadchodzący weekend. Wszystkie można znaleźć tutaj.

mat. pras. / op. AS

Podziel się:

Ostatnio dodane: