Stary Rynek fot. Karolina Adamska

Weekend w Poznaniu. Co robić w Poznaniu w weekend? 11, 12 i 13 października 2019

Cisza wyborcza i ładna pogoda pozwolą wykorzystać ten weekend wszystkim chętnym w stu procentach. Zobacz co można robić w weekend w Poznaniu!
Piątek 11 października 2019
Boże Ciało | premiera w Rialto
11 października @ 17:00 – 21:00

Inspirowana prawdziwymi wydarzeniami historia 20-letniego Daniela, który w trakcie pobytu w poprawczaku przechodzi duchową przemianę i skrycie marzy, żeby zostać księdzem. Po kilku latach odsiadki chłopak zostaje warunkowo zwolniony, a następnie skierowany do pracy w zakładzie stolarskim. Zamiast tego jednak, popychany niemożliwym do spełnienia marzeniem, Daniel kieruje się do miejscowego kościoła, gdzie zaprzyjaźnia się z proboszczem. Kiedy, pod nieobecność duchownego, niespodziewanie nadarza się okazja, chłopak wykorzystuje ją i w przebraniu księdza zaczyna pełnić posługę kapłańską w miasteczku.

Więcej informacji można znaleźć tutaj.

Szalone Nożyczki
11 października @ 17:30 – 19:30

Twórcy spektakli: “Mayday 2” i “Chcesz się bawić? Zadzwoń!” zapraszają na kultowy spektakl komediowy, w którym o finale decyduje widownia!

Punktem wyjścia jest kultowy i uwielbiany scenariusz pt. “Szalone Nożyczki” – utwór cieszy się powodzeniem w najlepszych teatrach komediowych świata już od ponad 50-ciu lat! Energiczny i przebojowy fryzjer prowadzi salon w lokalu wynajęty od Pani Izabeli. Kiedy artysta fryzur zajmuje się plejadą barwnych charakterów, dochodzi do skandalu – właścicielka lokalu nie żyje…! Detektywi mają nie lada wyzwanie, by rozwiązać kryminalną zagadkę …KTO ZABIŁ?! Wszyscy obecni w salonie mieli motyw, acz nikt nie przyznaje się do zbrodni. Policja woła na alarm – wtedy do akcji wkracza UWAGA!… Widz!!! W tym momencie interakcja Publiczności z Aktorami oraz towarzyszący humor sięga zenitu! Jaki będzie finał? Wszystko pozostaje w Państwa rękach. Ten spektakl nigdy nie kończy się tak samo!

Więcej informacji można znaleźć tutaj.

Lao Che Official Event, Tama, 11.10.2019
11 października @ 18:00 – 21:00

„Wiedza o społeczeństwie” z 2018 roku to siódmy album Lao Che. Na płycie tej zespół sięga do brzmień mogących kojarzyć się z muzyką rozrywkową lat osiemdziesiątych, jednak podanych w charakterystyczny dla twórczości zespołu przetworzony sposób, nawiązujący do wielu gatunków muzycznych. Za produkcję płyty ponownie odpowiada Piotr “Emade” Waglewski oraz Filip “Wieża” Różański. Do zespołu dołączył nowy muzyk – Karol Gola (saksofon barytonowy, klawisze, flet) znany między innymi z zespołów Pink Freud czy Jazzombie.

Tytułowa „Wiedza o społeczeństwie” to saga o ludzkich perypetiach. Poczynania ludzi – ich słabości, obawy, wątpliwości, uczucia, spostrzeżenia i marzenia ukazane z perspektywy Człowieka, Polaka, Ziemianina.

Więcej informacji można znaleźć tutaj.

Grunge’n’Rock Night U Bazyla – Man in the Box, Anywhere Us, Blow
11 października @ 19:00 – 23:00

Man in the Box – Tribute to Grunge to subkultura GRUNGE w pigułce. Grając największe hity takich zespołów jak Nirvana, Pearl Jam, Soundgarden, oraz Alice in Chains, powstałe na początku lat 90-tych poprzedniego wieku w Seattle, pragniemy wskrzesić ówczesnego ducha alternatywnego rocka.
Projekt Man in the [Box] tworzą doświadczeni poznańscy muzycy: Łukasz Rychlicki (wokal), Daniel Karpiński (perkusja), Błażej Lamprycht (gitara), Sebastian Newlin-Łukowicz (gitara) oraz Tomasz Struk (bas).

Więcej informacji można znaleźć tutaj.

Sobota 12 października 2019
Poznańskie Dni Fantastyki – Fantastyka Warta Poznania
12 października @ 10:30 – 21:00

Interesujecie się fantastyką? Może od niedawna mieszkanie w Poznaniu? Świetnie się składa! Na Poznańskich Dniach Fantastyki spotkacie wielu wspaniałych ludzi, z którymi podzielicie swoje pasje. Stawiacie pierwsze kroki w fantastycznym światku? Doskonale! Poznańskie Dni Fantastyki wprowadzą Was w przekrój ogromnego oceanu światów, postaci i gier. Spotkacie twórców niesamowitych dzieł i – przede wszystkim – innych pasjonatów, głównie lokalnych i kto wie, może na następne PDF-y przyjdziecie całą ekipą. Fantastyczne kramy przywitają Was bogactwem magicznych przedmiotów, a kupcy chętnie pokażą Wam swoje towary.

Więcej informacji można znaleźć tutaj.

Wege Festiwal Poznań
12 października @ 11:00 – 13 października @ 18:00

Wege Festiwal Poznań to blisko 100 stoisk z najlepszą wege kuchnią która specjalnie z okazji Wege Festiwalu zjeżdża się z całego kraju!

Roślinna kuchnia wietnamska, meksykańska, koreańska czy indyjska, kuchnia ulicy w wydaniu wege – burgery, hot dogi czy frytki z batatów i pyszne desery. Na festiwalu znajdziecie też dział Ekopiękno z naturalnymi kosmetykami oraz stoiska z książkami i dodatkami – idealnymi na świąteczne podarunki. Wege Festiwal to pyszny pomysł na weekend w gronie bliskich.

Więcej informacji można znaleźć tutaj.

StartRap Festiwal / FoodHall,Poznań
12 października @ 19:00 – 13 października @ 01:00

STARTRAP FESTIWAL to czas i miejsce, kiedy młoda krew, gorące głowy i świeży flow odezwą się w tekstach i przeniesione na majki zabrzmią w głośnikach tak mocno, że cały poznański dworzec zadrży w posadach! Zibex, Obi, Bryan, TKM&PIT, Marianne, Ejten, Kvxzka, Doli, Shuster i Koder będą gotowi by wprowadzić nowe reguły na bitach i udowodnić, że w rapie jeszcze nie wszystko zostało odkryte.

Więcej informacji można znaleźć tutaj.

Niedziela 13 października 2019
Frankenstein z Benedictem Cumberbatchem-NT Live – w kinie Rialto
13 października @ 15:00 – 19:00

Laureat Oscara, twórca filmów „Trainspotting” i „Slumdog. Milioner z ulicy”, powraca do korzeni – reżyserowania w teatrze. Danny Boyle o pomyśle zaadaptowania na potrzeby sceny gotyckiej powieści Mary Shelley po raz pierwszy wspomniał obecnemu dyrektorowi artystycznemu National Theatre, Nicholasowi Hytnerowi, ponad 12 lat temu, kiedy pracowali razem w słynnym Royal Shakespeare Company.

Romans grozy angielskiej pisarki doby romantyzmu uznawany jest za pierwszą powieść science fiction lub przynajmniej zapowiedź tego gatunku. Tragiczna historia Wiktora Frankensteina, naukowca pragnącego rozwikłać zagadkę życia i śmierci, oraz stworzonego przez niego z fragmentów ludzkich ciał monstrum stała się tematem sporej liczby adaptacji filmowych – przez co na trwale przeniknęła do kultury masowej – które jednak w większości spłyciły filozoficzną wymowę książki Shelley „Frankenstein albo Współczesny Prometeusz” (1818). Autor sztuki i reżyser teatralnego przedstawienia zmienili ten stan rzeczy i skupili się na przesłaniu zawartym w gotyckiej powieści, którą pisarka zaczęła tworzyć, mając niespełna 20 lat, a inspirowała się prawdopodobnie aferą grabarzy z 1606 roku, mającą miejsce w miasteczku Frankenstein – dzisiejszych Ząbkowicach Śląskich.

Więcej informacji można znaleźć tutaj.

Telewizja Kłamie- w Poznaniu- spektakl komediowy
13 października @ 17:00 – 19:00

Na scenie pojawią się też Krzysztof Zniemiec, Tomasz Karmel i Marcin Prochop…i publiczność jako telewidz, który może wybrać jaką telewizję chce oglądać w spektaklu.

Aktorzy wcielając się w postacie znanych prezenterów telewizyjnych pokazują nie tylko co się dzieje na oczach telewidza, ale i to co się dzieje w telewizyjnym studiu po wyłączeniu kamer i zejściu z wizji.

Więcej informacji można znaleźć tutaj.

Paweł Izdebski / Poznań / 13.10 / Niewiarygodny Tour
13 października @ 19:00 – 22:00

Paweł Izdebski wraca do Poznania, tym razem ze swoim zespołem promować będą nadchodzący album pt. “@strach”.

“Płyta pt. “@strach” to muzyczno-słowna rozprawa z moimi lękami. W liczbach jestem już dorosłym człowiekiem, ale moja dusza po dziś dzień walczy z demonami przeszłości. Możemy wiecznie uciekać, cofać się i tkwić w bezpiecznym miejscu albo… wziąć swój strach pod rękę i zacząć być wolnym. Fizycznie i psychicznie. Mam wrażenie, że zbyt późno orientujemy się, ile czasu tracimy i jak mało go mamy. Mocno wierzę w to, że któraś z piosenek złamie Cię do tego stopnia, że wyznasz miłość odpowiedniej osobie, odkurzysz instrument, który przez lata leżał na strychu albo zadzwonisz do osoby, która boi się tak samo jak Ty.” – Paweł Izdebski

Więcej informacji można znaleźć tutaj.

Nadchodzący weekend przyniesie oczywiście o wiele więcej niesamowitych wydarzeń w Poznaniu. Wszystkie możecie je znaleźć tutaj.

mat. pras. / op. AS

0 0 votes
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze