Weekend w Poznaniu. Co robić? 20, 21 i 22 grudnia 2019

fot. Karolina Adamska
Chociaż pogoda mało świąteczna, to powoli czuć już klimat zbliżających się świąt. Co można robić w ostatni, przedświąteczny, weekend w Poznaniu?
Legendy Metalu / Poznań Klub muzyczny B17
20 grudnia @ 17:30 – 23:30

Staramy się odwiedzić inny region Polski, żeby każdy z Was mógł usłyszeć Gigantów Polskiego Metalu. To nie przypadek, że Vader, Acid Drinkers oraz Kat & Roman Kostrzewski wspólnie ruszają w dalszą trasę. Dopełnieniem metalowej uczty będzie Gość Specjalny – Quo Vadis.

Szczegółowe informacje można znaleźć tutaj.

„Kotka na rozpalonym blaszanym dachu” T. Williams
20 grudnia @ 19:00 – 21:00

„Kotka…” Tennessee Williamsa to przede wszystkim portret zakłamanej rodziny. Z okazji urodzin patriarchy, plantatora miliardera, przyjeżdżają do rodzinnego domu jego dwaj synowie z żonami. Jubilat obchodzi swoje ostatnie urodziny – jest śmiertelnie chory na raka. Nie wie o tym jego żona, nie wie sam chory; wiedzą synowie i synowe.

Szczegółowe informacje można znaleźć tutaj.

VHS / Poznań / 20.12.2019 / Blue Note
20 grudnia @ 19:00 – 23:00

VHS mimo iż są na początku swojej drogi, bo w obecnym składzie funkcjonują zaledwie od roku, to udało im się całkiem sporo osiągnąć. Reprezentują szeroko pojętą scenę alternatywną, trudno jest jednak precyzyjnie określić ich muzyczną przynależność bo balansują na pograniczu wielu gatunków. Starają się znaleźć kompromis pomiędzy klasycznymi inspiracjami, a tym co nowe i świeże. Ich twórczość charakteryzuje uniwersalność i przebojowość, która oparta jest na niebywałej jak na ich młody wiek muzycznej intuicji.

Szczegółowe informacje można znaleźć tutaj.

Jelonek z Nową Płytą / 20.12 / U Bazyla
20 grudnia @ 19:15 – 22:15

„Będziem brykać, swawolić, baraszkować, figlować, broić, hasać, bisurmanić oraz dopuszczać się przedświątecznego “zeszmacenia” przy gorących rytmach mazurków, oberków, menuetów i innych rokendroli i metallurgiów!”

Szczegółowe informacje można znaleźć tutaj.

Bambounou • François X | Tama
20 grudnia @ 23:00 – 21 grudnia @ 06:00

Bambounou to jedna z najciekawszych postaci młodego pokolenia paryskiej sceny elektronicznej. Inspirowany zarówno swoim francusko-malijsko-polskim pochodzeniem, jak i astrofizyką oraz dystopijnym sci-fi, wykreował wśród dominujących trendów własną niszę na pograniczu futurystycznego techno, IDM-u oraz muzyki plemiennej. Niezależny styl Bambounou spotkał się z ciepłym przyjęciem, owocując występami m.in. w Berghain/Panorama Bar, Concrete, nowojorskim MoMa PS1, czy na festiwalu Pitchfork.

Szczegółowe informacje można znaleźć tutaj.

Stormfest VI
21 grudnia @ 18:00 – 23:59

Mówią, że zagrają wszędzie i w każdych warunkach porwą publikę do szaleńczego headbangingu. Na gigu oprócz utworów z debiutanckiej płyty i wcześniejszych EP zaprezentują kilka nowych utworów które znajdą miejsce na najbliższym wydawnictwie zespołu.

Szczegółowe informacje można znaleźć tutaj.

Sokół z masłem orzechowym – przedpremiera w Pałacowym
21 grudnia @ 18:45 – 20:18

Zak jest wyjątkowym chłopakiem i zrobi wszystko, by spełnić swoje niezwykłe marzenie – chce podbić świat amerykańskiego wrestlingu. Na swojej drodze przypadkiem spotyka Tylera, drobnego złodziejaszka o wielkim sercu, który wbrew wszystkiemu i wszystkim decyduje się mu pomóc. Zak i Tyler wyruszają w pełną przygód podróż, która stanie się początkiem prawdziwej przyjaźni.

Szczegółowe informacje można znaleźć tutaj.

To oczywiście tylko część wydarzeń, która odbędzie się w Poznaniu. Więcej można znaleźć tutaj.

mat. pras. / op. AS

Podziel się:

Ostatnio dodane: