Byki wciąż poszukiwane. „Prosimy zachować spokój”

byki fot. policja Gniezno

Nadal trwają poszukiwania ostatnich sztuk byków, które uciekły wczoraj z jednego z gospodarstw w gminie Niechanowo. Zwierzęta mogą być także na terenie powiatu wrzesińskiego. „Prosimy zachować spokój i nie używać sygnałów dźwiękowych” – apelują policjanci.

Z 30 zwierząt, które wyrwały się na wolność. nie znaleziono jeszcze tylko 4 sztuk i to właśnie ich poszukiwania nadal są prowadzone.

„Zwierzęta mogą przemieszczać się między powiatami gnieźnieńskim a wrzesińskim” – informują gnieźnieńscy policjanci. – „W szczególności prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze krajowej nr 15 lub drodze wojewódzkiej nr 260. Na wymienionych drogach prosimy również zwracać uwagę na oznakowanie, które polega na ograniczeniu prędkości. W przypadku ich zauważenia prosimy o powiadomienie służb pod nr 112 lub kontaktować się bezpośrednio z osobą odpowiedzialną za wyłapanie byków z ramienia gospodarstwa pod numerem telefonu 697 496 424”.

Ostrożność jest tu konieczna, bo byki mogą być przestraszone i reagować agresywnie – a są to duże i silne zwierzęta, z którymi zderzenie może się źle skończyć nawet dla ciężarówki, nie mówiąc już o kierowcy auta. Dlatego policjanci proszą, by po zauważeniu byków poinformować służby, a przede wszystkim zachować spokój i nie używać sygnałów dźwiękowych, by nie płoszyć i nie denerwować zwierząt.

Podziel się:

Ostatnio dodane: